مجتمع فولاد نی ریز از واحدهای اقتصادی فارس پشتیبانی می کنداسنا / پیرس استاندار فارس اعلام کرد: مجتمع فولاد نی ریز از واحدهای اقتصادی فارس حمایت مالی و اعتباری می کند.

محمدهادی ایمانی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بین استانداری فارس، مجتمع آهن نی ریز و بانک شهر، اظهار کرد: این تفاهم نامه با هدف تامین واحدهای اقتصادی نیازمند حمایت از صاحبان سود پایین منعقد شد. منابع و تسهیلات بانکی

وی بیان کرد: یکی از سیاست هایی که در زمینه پیگیری مسئولیت اجتماعی واحدهای اقتصادی دنبال شده این است که بتوانیم با تعامل با بانک های استانداری از موجودی حساب واحدهای بزرگ اقتصادی و استفاده از منابع و تسهیلات کم بهره ایجاد کنیم. آنها این شرکت های آب و برق به عنوان سرمایه کم بهره هستند. در گردش، واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال را فراهم می کند که نیاز به سرمایه در گردش دارند.

استاندار فارس با تصریح بر اینکه منابع بانکی و تسهیلات دولتی در بخش سرمایه در گردش محدودیت های زیادی دارد، گفت: تسهیلاتی که هر ساله در راستای اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه به استانداری ها تعلق می گیرد سهم بسیار ناچیزی است و آن ها به آن ها می پردازند. در اختیار واحدهای تولیدی خاصی در مناطق توسعه نیافته قرار می گیرند یا کمتر توسعه یافته اعطا می شوند.

امانیه افزود: با پیگیری های مستمر، بر اساس تفاهم نامه، مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان معادل متوسط ​​حجم معاملات ماهانه فولاد نریز برای واحدهای اقتصادی که از طریق استانداری وارد می شوند پرداخت می شود.

وی با تاکید بر اینکه ۱۰ درصد نسبت بسیار مناسبی برای سرمایه در گردش واحدهای اقتصادی است، گفت: انعقاد این تفاهم نامه اتفاق بسیار خوب و امیدوارکننده ای برای استانداری است. اتفاقی که نقش مهمی در توسعه استان دارد.

امانیه گفت: این رویکرد خوب در هفته گذشته اجرا شد و از بانک ها و سایر واحدهای اقتصادی می خواهیم تفاهم نامه مشابهی را امضا کنند و سهم خود را در مسئولیت اجتماعی و توسعه استانداری برجسته کنند.

انتهای پیام