متخصص تغذیه ثبت شده متخصص تغذیه کیست؟ – آره! تغذیه، yبرای تبدیل شدن به یک متخصص تغذیه ثبت شده، یک فرد باید شرایط تحصیلی سختگیرانه ای از جمله:

  1. مدرک لیسانس با دوره های معتبر خاص در موضوعاتی مانند بیوشیمی، فیزیولوژی، علوم غذایی و هنرهای آشپزی. (تا سال ۲۰۲۴، الزامات تغییر خواهد کرد و همه افراد واجد شرایط جدید برای برنامه RD باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند!)
  2. تجربه تمرین تحت نظارت (فقط ۴۹٪ از متقاضیان در این برنامه های معتبر پذیرفته می شوند – و این سخت است!)
  3. آزمون هیئت ملی (وای!)

هنگامی که همه اینها کامل شد، RDN باید چندین استاندارد حرفه ای در زمینه غذا و تغذیه، از جمله تکمیل آموزش مداوم، درگیر شدن در تمرین مبتنی بر شواهد، و عملکرد در چارچوب یک کد اخلاقی تعریف شده را رعایت کند.

خیلی به نظر می رسد، و وقتی صحبت از توصیه های غذایی و تغذیه ای به میان می آید، باید باشد!

متخصصان تغذیه فقط داستان‌های شخصی را به اشتراک نمی‌گذارند، یا عکس‌های قبل و بعد *شوک* را به اشتراک نمی‌گذارند تا شما را به خرید یک محصول یا خدمات وادار کنند. نه! درعوض، متخصصان تغذیه از سه منبع کلیدی برای راهنمایی شما در جهت درست استفاده می کنند. اطلاعات و توصیه های متخصص تغذیه بر اساس موارد زیر است:

  1. بهترین شواهد موجود در جستجو (اگر چیزی توسط تحقیق بررسی نشده باشد، نمی توانم آن را توصیه کنم!)
  2. تجربه حرفه ای. (فراتر از الگوریتم X=Y، یک RDN مانند من اطلاعاتی درباره شما، تشخیص‌های فعلی یا گذشته، علل ریشه‌ای و راه‌حل‌های بالقوه شما جمع‌آوری می‌کند.)
  3. ارزش های بیمار (سلامت شما مختص شماست و توصیه های من منعکس کننده آن است.)

وقتی متخصصان تغذیه توصیه‌هایی ارائه می‌کنند، از شیوه‌های مبتنی بر شواهد استفاده می‌کنند که برای فرد یا جامعه مورد نظر سفارشی، ایمن و قابل اجرا هستند. توییت کنید!

سریعترین رژیم لاغری