مبارزه با پیری گندم در ۲۱۱ هزار هکتار آذربایجان غربیایسنا/ آذربایجان غربی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پیش بینی برداشت بیش از ۵۴۲ هزار تن گندم در استان خبر داد.

اکبر کرامتی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه امسال از مجموع ۳۸۱ هزار هکتار اراضی زیرکشت گندم، ۹۱ هزار هکتار آبی و ۲۹۰ هزار هکتار دیم بوده است، افزود: پیش بینی می شود تعداد اراضی زیر کشت شود. گندم کاشته شده بیش از ۵۴۲ هزار هکتار خواهد بود. تن ها گندم باید از مزارع گندم استان تولید و برداشت شود.

وی بابیان اینکه از ابتدای فصل خرید تاکنون بیش از ۱۶۲ هزار تن گندم مازاد تولیدی کشاورزان استان به صورت تضمینی خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است. حفظ گندم آماده دریافت مازاد مصرف کشاورزی.

کرامتی با اشاره به برنامه های این سازمان برای سال زراعی جدید گفت: ارائه ۲۰ هزار تن بذر اصلاح شده به کشاورزان و افزایش مکانیزاسیون کشاورزی در مزارع استانداری در فصل جدید کشاورزی در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: در فصل کشاورزی جاری بیش از ۱۴ هزار تن بذر اصلاح شده در طبقات مختلف، ۵ رقم گندم تر و ۶ رقم گندم دیم در اختیار کشاورزان عزیز قرار داده اید.

کرامتی تاکید کرد: کشاورزان استان در فصل زراعی جاری باید در بیش از ۲۱۱ هزار هکتار با بیماری سن گندم مبارزه کنند که در نوع خود بی نظیر است.

وی ادامه داد: گندمکاران در بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از مزارع در زمینه مبارزه با بیماری های مختلف عملکرد بسیار خوبی داشته اند و امیدواریم امسال بتوانیم محصولات سالم و عاری از آفت را در سیلوها ذخیره کنیم.

انتهای پیام