ماجرای شهادت ۱۱ شهروند ایرانی از جمله عراق و کویت چیست؟


دیروز سفارت ایران در کویت در توئیتی با تایید ناگسستنی پیوند دو کشور برادر ایران و کویت اعلام کرد: ایران در راه آزادی کویت از اشغال رژیم صدام ۱۱ شهید تقدیم کرد. و فقط یک کشور غیر عربی این کار را انجام داد. همه شهید بودند و این نشان دهنده پیوند ناگسستنی بین دو کشور مسلمان همسایه است.

بر اساس گزارش ها، پس از انتشار این توییت، ممکن است این سوال برای برخی از افکار عمومی و شهروندان ایرانی پیش بیاید که ماجرای شهادت ۱۱ شهروند ایرانی در این جنگ چیست و یا اینکه آیا ایران نیروی نظامی اعزام کرده است. به آن کشوری برای رهایی کویت از اشغال رژیم صدام… برای کسانی که در این جنگ شهید شدند فرستاده شد؟

ماجرای شهادت 11 شهروند ایرانی از جمله عراق و کویت چیست؟

بررسی های انجام شده توسط خبرنگار ایسنا حاکی از آن است که سفارت ایران به ۱۱ نفر از شهروندان ایرانی مقیم کویت اشاره می کند که در آن دوره در اثر این جنگ شهید شده اند و این افراد در مشاغل مختلف در کویت مشغول به کار بوده اند.

کویت رسما آمار شهادت ۱۱ شهروند ایرانی در این جنگ را اعلام کرد و پس از عربستان و امارات، ایران سومین کشوری است که اتباع آن در این جنگ به شهادت رسیدند و بنیاد شهید کویت و. و دیوان امیری در این کشور رسماً این امر را اعلام کرد و این دستور را اعلام کرد که در دو عکس زیر قابل مشاهده است.

ماجرای شهادت 11 شهروند ایرانی از جمله عراق و کویت چیست؟

این آمار یادآور این واقعیت است که ملت ایران و عراق از اشغال رژیم بعثی صدام لکه دار شده اند و خون شهروندان ایران و کویت برای رهایی کویت از اشغال صدام بر زمین ریخته شد و این یکی از عوامل مهم در روابط ایران و کویت است.

ماجرای شهادت 11 شهروند ایرانی از جمله عراق و کویت چیست؟

انتهای پیام