لیگ برتر بی خانمان ها! – اسناتنها یک ماه تا شروع لیگ فوتسال باقی نمانده است، تعداد تیم های شرکت کننده در این مسابقات هنوز مشخص نیست و سهمیه تیم های انصراف نیز مشخص نشده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، قرعه کشی لیگ برتر فوتسال از ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه به میزبانی فولاد زرند در کرمان برگزار شد و هنوز تکلیف نیمی از تیم های لیگ مشخص نیست و تنها یک ماه دیگر باقی مانده است. تا برگزاری این مسابقات.

نیم و نیم لیگ برتر انگلیس

لیگی که روز به روز بر تعداد انصراف ها افزوده می شود و از تعداد تیم های شرکت کننده کاسته می شود. بازی افتتاحیه قرار است به میزبانی گتی بسند برگزار شود که حریف دیرینه اش سپاهان انصراف خود را از لیگ اعلام کرده اما هنوز امتیازش را از دست نداده است. به گفته آرش جابری، رئیس انجمن فوتسال، باید اتفاقی در خود استان بیفتد و انتقال امتیاز به خارج از استان اصفهان ممنوع است. اتفاقی که مدیران فوتسال آن را پیگیری نکردند و معلوم نیست اگر سپاهان امتیازات او را لغو کند و آنها را انتقال ندهد، تکلیف افتتاحیه لیگ فوتسال چه می شود.

فردوس قم دیگر تیمی است که شامگاه شنبه اعلام کرد برای حضور در فصل جدید لیگ برتر فوتسال آمادگی ندارد و آماده فروش امتیاز تیمش است. و البته ظاهرا این باشگاه نیز باید امتیاز خود را به فوتسال دوستان قم بدهد و فروش آنها فقط در استان قم مجاز است. راجا شهرری پیش از این دو تیم امتیاز خود را به کاترین شکر داد. فرشاره برای بقا در فوتسال نیز به دنبال منابع مالی است و تاکنون خبر مثبتی از این باشگاه مخابره نشده است.

یک ماه عجیب در انتظار یک لیگ است

فصل جدید لیگ برتر فوتسال قرار است از ۲۳ تیرماه افتتاح شود و سایر مسابقات نیز ۲۴ تیرماه برگزار می شود. این در حالی است که هنوز مسابقات مرحله نهایی لیگ یک فوتسال ایران به پایان نرسیده است و در بهترین حالت ۱۰ روز دیگر ۳ هفته دیگر به برگزاری این ۳ هفته باقی مانده است. با این اوصاف دو تیم صعود کننده به لیگ برتر که احتمال می رود خانه صنایع حمایتی سیرجان و هرمزگان باشد تنها ۱۰ تا ۱۵ روز برای حضور در لیگ برتر فرصت دارند و باید بدون وقفه وارد این رقابت ها شوند. . یا حتی جلسات ریکاوری و بدنسازی برگزار کنید. در جدول مرحله پایانی لیگ یک و پس از ۷ مسابقه، سرخان گهر زمین با ۱۸ امتیاز پیشتاز است و صنایع حمایتی هرمزگان با ۱۴ و شهرداری ساویه با ۱۰ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند.

با این حال، تعدادی از تیم های لیگ برتری هنوز کار خود را برای آماده شدن برای مسابقات آغاز نکرده اند و تنها چهار تیم به نام های گتی پسند، کاترین گند، میس سونگون و کراپ آلفند تمرینات خود را آغاز کرده اند.

لیگ برتر فوتسال طوری پیش می رود که انگار یک ماه دیگر لیگ شروع نمی شود و جابری و دیگر مسئولان فوتسال چشم به راه هستند تا ببینند تا ۲۳ تا ۲۴ تیرماه چه اتفاقی می افتد. بی توجهی و ناتوانی فوتسال ایران اصول را دوچندان کرد، رئیس کمیته فوتسال به دیگر مسئولان فوتسال کاری برای بهبود وضعیت انجام نمی دهند.

انتهای پیام