قیمت اجاره مسکن در ترم تابستان چقدر است؟رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم پس از انتشار اخباری مبنی بر افزایش اجاره بهای مسکن دولتی در ترم تابستان که در برخی شبکه های مجازی منتشر شد، تایید کرد که دانشگاه ها حق افزایش اجاره بها را ندارند. مسکن دانشجویی در ترم تابستان گفت: دانشجویان در صورت تخلف موارد را گزارش کنند.

مسعود جنجی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایرانوی در این خصوص گفت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هر سال قبل از شروع سال تحصیلی دانشگاه نرخ اجاره مسکن را تعیین می کند و از مهر همان سال تا مهر سال بعد این نرخ تعیین می شود. تغییر نخواهد کرد.

وی گفت: نرخ کرایه مسکن دانشجویی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ تعیین شده است و این نرخ برای دانشگاه هایی که ترم تابستان دارند و برای دانشجویان مسکن تامین می کنند قابل ارائه است و دانشگاه حق افزایش اجاره بهای مسکن را دارد. به شکلی که سر خود را ندارد و خارج از قیمت تعیین شده.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: نرخ اجاره مسکن دانشجویی هر ساله به صورت ماهانه و روزانه تعیین می شود و دانشگاه های دولتی موظف به رعایت آن هستند.

گنجی اضافه کرد: تصمیم گیری در خصوص اعطای مسکن دانشجویی به دانشجویان در ترم تابستان، دانشگاه ها مختار هستند اما قیمت اجاره بها همان قیمت مصوب صندوق حمایت است و هر مرکزی که دانشجو متخلف کند می تواند با مدارک لازم تخلفات را به صندوق ارائه کند. .

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تایید کرد که نرخ اجاره بها برای ترم آینده علاوه بر کد غذایی در جلسه ۲۵ شهریورماه هیات امنای این صندوق تعیین می شود.

به گزارش ایسنا، براساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان، اجاره روزانه خوابگاه یک نفره در سطوح اول و دوم برای اتاق های یک تخته بیش از ۵۸۷ هزار تومان، برای اتاق های سه تا چهار نفره ۴۶۹ هزار تومان و برای پنج نفر ۴۱۱ هزار تومان است. به شش نفر اتاق های یک نفره و نهایتا هفت نفره و هشت نفره ۳۵۲ هزار تومان.

همچنین میانگین اجاره بهای یک نفره برای نوآموزان یا یک شب اقامت در طبقه اول و دوم در یک یا دو اتاق بیش از ۸۸۰۰۰۰ تومان، اتاق های سه و چهار نفره ۷۰۴۰۰۰ تومان، اتاق های پنج و شش نفره ۶۱۶۰۰۰ تومان و هفت و اتاق های هشت نفره نیز ۵۲۸ هزار تومان.

با این نرخ قیمت اجاره مسکن دانشجویی متاهل برای طبقه چهارم با تسهیلات مشترک ۶۷۵ هزار تومان و برای دانشجویان متاهل شبانه بیش از یک میلیون تومان است.

همچنین برای دانش‌آموزان دارای سنوات فوق‌العاده مبالغ فوق افزایش می‌یابد، در واقع دانش‌آموزان دارای سنوات اضافه در نیمه اول ۱۰۰ درصد، در نیمه دوم ۱۵۰ درصد و ۲۰۰ درصد افزایش اجاره بها خواهند داشت. در نیمه سوم از سال اقامت غیرقانونی مشمول جریمه ۱۰ برابری خواهد بود.

دانشجویان مهمان، بورسیه ها و کارکنان نیز مشمول افزایش ۵۰ درصدی اجاره بها خواهند شد. بنابراین مبنای محاسبه نیمسال اول و دوم برای تابستان ۲.۵ چهار ماه و نیم است.

انتهای پیام