قضاوت بارزترین ویژگی شهدا/ ضرورت امید آفرینی برای جوانانایسنا/ گیلان معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح مهمترین ویژگی شهدا را بعد از تقوای ولی فقیه دانست و گفت: رمز موفقیت شهدا پیروی از رهنمودهای ولایت فقیه است.

امیر سرتیپ ابراهیم گلفام حضور در جمع شهدا را در یاد و خاطره محمود قالی پور و ۱۹۰ شهید عملیات کربلای ۲ که در گلزار شهدای رشت برگزار شد، از برکات الهی دانست و گفت: دفاع مقدس بسیار مهم است، یک امر حساس. عرصه تاریخی در دوران انقلاب اسلامی برای ملت ایران تحول ایجاد کرد و شاهد مجاهدت ها و دلاورمردی های فراوان ارتش، سپاه و برادران بسیجی بودیم.

وی با بیان اینکه رهبر فرزانه و فرزانه انقلاب از دفاع مقدس به گنجینه ای بزرگ تعبیر کردند، تصریح کرد: به تعبیر فرمانده دفاع مقدس مانند یک تابلوی نقاشی زیباست که اگر از نزدیک به آن نگاه کنیم آن را خواهیم دید. . رازهای زیادی

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به خاطرات رهبر انقلاب از دوران دفاع مقدس و بیان رشادت ها و جانفشانی های شهدا و رزمندگان، تصریح کرد: انقلاب گفت: هشت سال دفاع مقدس باید برابر با ۸۰۰ سال جامعه باشد. به ما غذا بده

گیلفام با بیان اینکه مادران شهدای گمنام و جاویدالاثر همچنان منتظر فرزندان رشید خود بودند، گفت: خوشبختانه فیلم های خوبی درباره شهدا و خانواده هایشان ساخته شده است اما دفاع مقدس این قدرت را دارد که در ۵۰ فیلم دیگر درباره آنها صحبت کند. . سالها..فیلمی باید در موردش ساخته شود چون شهدا برای ما ارزش هایی خلق کردند که امروز و فردا به آن نیاز داریم.

وی با اشاره به تقدیم حدود ۲۰۰ هزار شهید در راه انقلاب و دفاع مقدس گفت: ۸۸ هزار شهید بسیجی داشتیم که نشان دهنده این است که خانواده بسیجی در آن زمان بدون هیچ چشمداشتی وارد عرصه دفاع مقدس شدند و فداکاری کردند. زندگی آنها در کنار ارتش و سپاه پاسداران ایران است.

معاون فرهنگی و تبلیغاتی ستاد کل نیروهای مسلح هدف شهدا را قدردانی از نظام اسلامی و اطاعت از فرمان امام (ره) دانست و خاطرنشان کرد: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا شهدای امروز کمتر از شهادت نیست چرا که امید به آینده برای استفاده از پشتوانه های دفاع مقدس دو چندان می شود.

وی با اشاره به برگزاری حدود ۷۰ همایش با محوریت شهدای دفاع مقدس در سال گذشته گفت: شهید قلی پور از چهره های شاخص سنگر دفاع مقدس است که دو نسل از لشکر قدس را در کنار سردار حمدانی تشکیل داد. در جریان مبارزه با رژیم استبدادی و جنبش انقلابی، در سالهای بعد تلاشهای زیادی صورت گرفت.

گلفام یکی از بارزترین ویژگی های شهدا را بعد از تقوای الهی دانست و گفت: رمز موفقیت شهدا پیروی از فقیه است.

وی بازگشت مردم به ویژه جوانان به وصیت شهدا را خواستار شد و افزود: قطعاً نقش فرمانده معظم کل قوا در مدیریت دفاع مقدس و امروز نیز جایگاه بسیار برجسته ای بود. مقام معظم رهبری نیز همین جایگاه را دارند، لذا وظیفه ماست که حقایق دفاع مقدس را اعلام کنیم.

معاون فرهنگی و تبلیغاتی ستاد کل نیروهای مسلح تبیین دفاع مقدس را وظیفه مهم همه مدیران و کارکنان دانست و افزود: باید دستاوردهای انقلاب را به مردم بگوییم نه تنها. ما کمبودها را می بینیم، زیرا امروز باید برای جوانان امید ایجاد کرد.

انتهای پیام