قاسمی پور: مسئولان باید شرایط را برای گفت و گو بین مردم ایجاد کنندنماینده مردم مریوان در شورای اسلامی با تاکید بر لزوم فراهم آوردن شرایط برای مردم برای ایجاد فضای گفت وگو، گفت: جمهوری اسلامی ایران به معنای آزادی بیان است تا جایی که یک فرد بتواند آزادانه مشارکت کند. در آن انتقاد و اعتراض او و هیچکس نمی شنود که چه می گوید.

شیوا قاسمی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، در خصوص سخنان رئیس کل دادگستری در خصوص انتقاد و تعیین دامنه نقد برای مردم، اظهار داشت: همه می دانیم که اگر مردم انتقاد می کنند اعتراض به شرایط موجود است، اما در میان این انتقادات، عده‌ای نیز هستند که به دشمن نفوذ می‌کنند و انتقادات غیراصولی و غیرقانونی را به این سو یا آن سو هدایت می‌کنند تا اعتراض به بی‌نظمی تبدیل شود.

وی افزود: آنچه در شرایط فعلی مهم است این است که به عنوان مثال من نماینده مردمی هستم که به وضعیت فعلی اعتراض کردم اما باید چاره ای اندیشید. مثلاً رئیس جمهور در رابطه با گفت و گوی ملی بیانیه ای داد که شورای عالی انقلاب فرهنگی باید پاسخگوی آن باشد، اما گفت وگو باید مسالمت آمیز باشد تا مردم آرام باشند و با آرامش و بدون تنش بیان شود. تا منتقد بعداً با مشکلی مواجه نشود و انتقاد خود را آزادانه و راحت بیان کند.

عضوکمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری شورای اسلامی تصریح کرد: منظور جمهوری اسلامی ایران این است که آزادی بیان وجود داشته باشد تا جایی که انسان بتواند آزادانه در سخنرانی خود شرکت کند، نقد و اعتراض کند و کسی باشد که گوش دهد. به او.

قاسمی پور در پاسخ به این سوال که سازوکار و فرصت نقد مردم کجاست، گفت: وقتی قوه قضاییه چنین بیانیه ای می دهد باید سازوکار آن را هم مشخص کند. مثلاً به عنوان یکی از اعضای کمیته آموزش وقتی در مورد مسائل آموزشی مصاحبه می کنم باید خودم سازوکار را معرفی کنم. مثلاً اگر من به وضعیت کیفیت مسائل آموزشی یا وضعیت نیروی انسانی و کمبودی که در آموزش و پرورش در این زمینه وجود دارد اعتراض دارم، باید دولت را موظف کنم که لایحه ای ارائه کند یا خودم به عنوان نماینده مردم باید راه حلی برای مشکل پیشنهاد دهند

وی در عین حال خاطرنشان کرد: اگر قوه قضاییه بخواهد صحبت کند، باید سازوکار خود را ارائه کند، ولی او را شناسایی کند و اطلاعات کامل در این زمینه ارائه کند.

نماینده مردم مریوان درباره سخنان دیگر رئیس قوه قضائیه مبنی بر اینکه ما بر تضمین آزادی های مشروع برای آحاد جامعه تاکید می کنیم و بر این اساس ضروری است راه های دستیابی به این آزادی ها در سطح جامعه و ایجاد گفتمان در مورد آنها.

قاسمی پور تاکید کرد: مسئولین باید این شرایط را ایجاد کنند، حالتی که اعتراض عاری از اغتشاش باشد، حالتی که مردم اطمینان داشته باشند وقتی به موضوعی اعتراض می کنند یا صحبتی می کنند و جلسه ای برگزار می شود، این جلسه است. بدون نتیجه و دستاورد نیست و اتفاق خواهد افتاد.چیزی در مورد درخواست آنها.

انتهای نامه