فیروزی: باید از انرژی های مردم در عرصه تولید بهره برداری کردیکی از اعضای کمیته سازندگی شورای اسلامی تاکید کرد: برای توسعه کشور باید در مسیر ایجاد بستر جذب سرمایه های مردمی در بخش های تولیدی اقتصاد گام برداریم.

رحمت الله فیروز برآبادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر لزوم گام برداشتن در راستای عمومی شدن اقتصاد کشور، اظهار کرد: استفاده از توانمندی های مردم در اقتصاد بسیار ضروری است و دولت نمی تواند در این زمینه اجرایی باشد. حوزه تولید به تنهایی، بلکه باید بر آن نظارت شود.» باید بستر جذب سرمایه های مردمی در حوزه تولید داخلی را فراهم کند و دولت در این زمینه نقش حمایتی داشته باشد.

برای سرمایه گذاری در تولید باید اعتماد مردم جلب شود

نماینده نطنز در مجلس گفت: اخیرا شاهد بودیم که شرکت فولاد مبارکه اصفهان در راستای افزایش سرمایه از محل سود انباشته و توزیع بی سابقه سود نقدی بین سهامداران خود اقداماتی را انجام داده که این اقدام فولاد مبارکه اصفهان اقدام مثبتی است. در جلب اعتماد مردم امیدواریم سایر مجموعه های اقتصادی کشور نیز از تخصص مدیریتی این مجموعه استفاده کنند. این تلاش ها باید باعث افزایش تولید، افزایش سرمایه و کمک به توسعه زیرساخت های کشور شود.

فیروزی برآبادی در پایان گفت: البته باید نظارت صورت گیرد و برای توسعه و تعمیق آن تلاش شود. این اقدام مردم را به سرمایه گذاری در بخش های تولیدی اقتصاد کشور تشویق می کند. سایر بخش های بزرگ اقتصادی کشور نیز باید در این راستا گام بردارند تا شاهد جذب سرمایه های مردمی در عرصه تولید باشیم.

انتهای پیام