فرمانده تایوان از نیروی دریایی در میان فشارهای چین قدردانی کرد


رئیس جمهور تایوان در دیدار با ملوانان نیروی دریایی این جزیره از تلاش های آنها در بحبوحه رزمایش های دریایی چین تشکر کرد و فشاری که این نیروها با آن مواجه هستند را “ناگفتنی” توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، چین که مدعی مالکیت تایوان است، در پی سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به این جزیره، تمرینات و مانورهای نظامی در نزدیکی این جزیره انجام داد.

تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان در دیدار با دریانوردان جزیره گفت که وظیفه آنها باید در فضای باریک کشتی دشوار باشد.

وی ادامه داد: در مواجهه با ارعاب و تحریک چین در آب های سرزمینی تایوان، نظارت بر تحرکات ناوهای دشمن بیش از پیش ضروری است. این فشار مضاعف واقعا غیر قابل توصیف است.

رئیس‌جمهور تایوان ادامه داد: ارتش شجاعت بی‌نظیری و واکنش آرام نشان داده و امنیت دریایی و صلح منطقه‌ای را حفظ کرده است. تایوان مانند یک کشتی جنگی است.

فرمانده تایوان از نیروی دریایی در میان فشارهای چین قدردانی کرد

تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان

وی افزود: اگرچه تایوان گاهی اوقات با بادها و امواج غیرقابل پیش‌بینی مواجه می‌شود، اما تا زمانی که افراد داخل این کشتی متحد باشند، می‌توانند بر همه چالش‌هایی که با آن روبرو هستند فائق آیند. این روح مردم تایوان است، روح افسران و ملوانان نیروی دریایی.

تسای اینگ ون همیشه گفته است که تایوان در طول این بحران هیچ درگیری را برانگیخته یا برانگیخته است و وزارت دفاع این جزیره بارها بر پاسخ بی سر و صدا به فعالیت های چین تاکید کرده است.

اگرچه حجم رزمایش های چین در مقایسه با اوایل ماه جاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، تایوان به نظارت بر کشتی های جنگی و کشتی های چینی در سراسر جزیره ادامه می دهد.

انتهای پیام