فرزندان دی ۱۵ خرداد همیشه پای انقلاب بوده اندایسنا/ تهران فرماندار خصوصی ورامین با بیان اینکه مردم منطقه ۱۵ خرداد در نظام اسلامی نقش بسزایی داشتند، اظهار داشت: مردم این دیار همیشه پای انقلاب بوده اند و مردم ما بیش از این سزاوار هستند و در نتیجه هم افزایی و اتحاد مسئولان و مردم در شهرستان ورامین می تواند کارهای عقب مانده ای انجام دهد. برای جبران آنچه سال ها روی زمین مانده بود.

مجید درویچی در جلسه تجلیل از اعضای ستاد نماز جمعه ورامین که ظهر چهارشنبه ۱۴ مردادماه مصادف با سالگرد نماز جمعه در ساختمان هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد. شورا تصریح کرد: همه ما در نظام اسلامی باید قدر این نعمت بزرگ نماز جمعه را بدانیم و بدانیم که نماز جمعه در احادیث معصومین به عنوان یک نماز توحید سیاسی و عبادی مورد تاکید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: نماز جمعه فرصتی استثنایی برای مسئولان برای پاسخگویی به مطالبات برحق مردم است. در واقع این گردهمایی بزرگ هفتگی حلقه ارتباطی بین دولت و مردم است و در کنار بحث های مذهبی، بحث های اجتماعی و سیاسی را دنبال می کند.

درویچی با قدردانی از زحمات خدمه نماز جمعه که تعطیلات خود را در روزهای جمعه برای خدمت به مردم سپری می کنند، گفت: آیت الله محمودی امام جمعه محترم ورامین از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و پذیرش انقلاب اسلامی تا کنون. مسئولیت نماز جمعه زمینه ساز خدمات دائمی در این سرزمین شد. در نماز جمعه وظایف دینی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به بهترین شکل ممکن پیگیر زحمات اعضای ستاد ارشاد است و دولت باید قدر این قشر را برای نزدیک شدن به مردم و شنیدن مستقیم حرف مردم بداند.

فرماندار ویژه فرامین ادامه داد: یکی از کارکردهای نماز جمعه این است که بتواند به عنوان یک ناظر قوی در همه عرصه ها عمل کند تا مسئولان از دایره خدمت رسانی به مردم خارج نشوند و تذکراتی که در این سنگر به مسئولان داده می شود. بسیار لمس کننده هستند

وی از نماز جمعه به عنوان یک حکم عظیم برای حفظ وحدت ملی یاد کرد و افزود: نماز جمعه یکپارچه و الهام بخش برای رسیدن به آرمان های نظم است و مردم در هر سنی در آن شرکت می کنند و این نماز محلی برای ارتباط بین آن ها است. . گروه های مختلف و این جامعه را می توان با سخنران مهربانش به همه روشن کرد.

و درویچی ادامه داد: همه کسانی که در حلقه انقلاب شناسایی شده اند می توانند در اجتماع نماز جمعه شرکت کنند و امام جمعه به عنوان رئیس هرم حلقه وصل می تواند در این ستاد بزرگ نقش آفرینی کند و هم اکنون نیز با توجه به تمرکز دشمنان بر موضوع ناامیدی، ایجاد امید یکی از نیازهای ضروری جامعه ماست که باید با نماز جمعه تقویت شود.

فرماندار خصوصی فرامین نقش خطیب جمعه را در برپایی نماز جمعه و استفاده از قلعه نماز جمعه برای استفاده در کنار هم از مردم و نهادها غیرقابل انکار دانست و تصریح کرد: انسان باید امام جمعه باشد سنگ صبور مردم و سرخورده است. مردم از همه جا امام جمعه را آخرین سنگر برای حل مشکل آنها می دانستند و در دولت سیزدهم امام جمعه و امام جمعه بازو و حامی دولت محسوب می شوند.

انتهای پیام