غذاهایی که به پیشگیری از سرطان کمک می کنند

سرطان یک بیماری تهدید کننده زندگی است. در عرض چند ماه عزیزانمان را از ما می گیرد. امروزه در هر کشور و در هر خانواده یک نفر با این بیماری زندگی می کند. در حالی که برخی افراد پس از گرفتار شدن در چنگال سرطان زنده می مانند، اما بیشتر آنها جان خود را از دست می دهند. طنز این است که قبل از اینکه بتوانیم به بیماری مبتلا شویم، بیماری ما را نگه می دارد. ما هرگز نمی دانیم که این بیماری چگونه و به چه شکلی وارد بدن انسان می شود.

در حالی که مردم در سراسر جهان از انواع سرطان ها مانند سرطان ریه، مغز، سینه و پوست رنج می برند، در واقع تعدادی از مواد غذایی وجود دارد که می تواند به مبارزه با سرطان کمک کند.

گریپ فروت: خوردن گریپ فروت باعث افزایش میزان ویتامین C در بدن می شود. سلول های سرطانی در داخل بدن به دلیل وجود ترکیبات نیتروژنی تشکیل می شوند که به دلیل کمبود ویتامین C تولید می شود. با مصرف گریپ فروت می توان خطر ابتلا به سرطان سینه، مثانه و معده را کاهش داد.

کره بادام زمینی: کره بادام زمینی حاوی ویتامین E است. می توانید آن را با نان در هنگام صبحانه یا با نان تست غلات کامل در هر زمانی از روز میل کنید.

انواع توت ها: سه نوع توت برای پیشگیری از سرطان مفید هستند. آنها زغال اخته، زغال اخته و تمشک هستند. این میوه ها حاوی آنتی اکسیدانی به نام پتروستیلبن هستند که با تمام سلول های تولید کننده سرطان در بدن مبارزه می کند.

سیب زمینی شیرین: به افرادی که از سرطان های ریه و معده رنج می برند توصیه می شود پزشکان حتما سیب زمینی شیرین مصرف کنند. آنها حاوی یک آنتی اکسیدان بسیار قوی به نام بتا کاروتن هستند که به مبارزه با سرطان کمک می کند. به زنان مبتلا به سرطان سینه نیز توصیه می شود که سیب زمینی شیرین مصرف کنند.

دانه کتان آسیاب شده: دانه کتان آسیاب شده حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است که از رشد تومور در داخل بدن جلوگیری می کند. علاوه بر این، جهش های سلولی نیز با مصرف دانه کتان آسیاب شده تا حد زیادی کاهش می یابد.

زردچوبه: بسیاری از ما نمی دانیم که زردچوبه در واقع به کاهش سرطان کمک می کند. این حاوی ماده ای به نام کورکومین است که به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل می کند. آزمایشات بر روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شد. مشاهده شد که زردچوبه می تواند به پیشگیری از سرطان سینه، معده و ریه کمک کند.

چای سبز: بیشتر ما برای خداحافظی با علائم پیری و حفظ ظاهر جوان، چای سبز می خوریم، اما چای سبز به کاهش خطر ابتلا به سرطان های پانکراس و رکتوم نیز کمک می کند. حاوی کاتچین است که به توقف رشد سلول های سرطانی در بدن افراد کمک می کند.

غذاها و میوه های فوق را در برنامه غذایی خود بگنجانید و با سرطان خداحافظی کنید.

سریعترین رژیم لاغری