عکس های خیره کننده از سفرهای گروهی


یک عکاس دانمارکی صدها روز را صرف عکاسی از اشکال شگفت انگیزی که توسط پرواز جمعی پرندگان ایجاد شده است، کرده است.

به گزارش گاردین، سورن سولکر ۱۰ ساله بود که برای اولین بار پرواز دسته جمعی سار را در سواحل غربی دانمارک دید و شاهد آن بود: به گفته گاردین، بیش از ۱۰۰۰۰۰ پرنده در کنار یکدیگر در آسمان پرواز می کردند.

نزدیک به ۴۰ سال بعد، این عکاس که به عکاسی از هنرمندان و نوازندگان معروف است، به صحنه ای که در کودکی دیده بود بازگشت و این بار پرواز دسته جمعی سارها را در عکس هایش ثبت کرد.

عکس های خیره کننده از سفرهای گروهی

این عکاس مجموعه ای از عکس های با این موضوع را در یک گالری و یک کتاب به نمایش گذاشت. او می‌گوید: «از[پنج سال پیش]تقریباً هر زمستان عکاسی می‌کنم و قصد ندارم به این زودی‌ها آن را تمام کنم.

سولکر گفت: «من هنوز به تنهایی از پرندگان عکس نمی‌گیرم، زیرا فکر نمی‌کنم یک پرنده به تنهایی از نظر بصری جذاب باشد، فقط از نظر فنی برای من جذابیتی ندارد.»

با این حال، عکاس در کتاب خود به نام «خورشید سیاه» هشت پرنده مجرد را شکار کرده است، اما هدف او کمک به درک بهتر تصاویر پرواز گروه است، زیرا در تصاویر بزرگ این پرندگان مانند نقاط ریز به نظر می رسند و تنها با تصاویر منفرد می توانند نشان دهند. زیبایی واقعی آنها

عکس های خیره کننده از سفرهای گروهی

عکس های خیره کننده از سفرهای گروهی

شی “سولکر” نه تنها به دلیل ایجاد اشکال مختلف بلکه به دلیل اکوسیستم ها مجذوب این پرندگان شده است. او مهاجرت این پرندگان را در سراسر اروپا از دانمارک به رم و کاتالونیا دنبال می کند.

این عکاس تخمین می زند که تا کنون حدود ۲۰۰ شب را در فضای باز صرف عکاسی از این سارها کرده است و هر بار مناظر ایجاد شده توسط پرندگان منحصر به فرد بوده است.

انتهای پیام