عضویت ۱۴۰ هزار نفر در صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری آذربایجان غربیایسنا/ آذربایجان غربی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، روستایی و عشایری آذربایجان غربی از عضویت ۱۴۰ هزار نفر در صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری استان خبر داد.

یونس معز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران به ۱۴۰ هزار عضو صندوق اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۵ هزار نفر در استان از مستمری، از کار افتادگی کلی و نقاهت برخوردار هستند.

معز خاطرنشان کرد: ۹۷ نفر در صندوق بیمه اجتماعی روستایی و بادیه نشینان در استانداری مشغول به کار هستند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، روستایی و عشایر آذربایجان غربی تصریح کرد: سال گذشته تفاهم نامه ای ملی منعقد شد که بر اساس آن کارگران فصلی و کارگران ساختمانی می توانند به عضویت این صندوق درآیند و این طرح در استان نیز در حال اجراست. ”

وی خاطرنشان کرد: اخذ حمایت دولتی دو برابر حق بیمه توسط دولت، بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی، فوت و انتقال سوابق از مزایای عضویت در این صندوق است.

معز ادامه داد: در حال حاضر ۸ گروه روستائیان، بادیه نشینان، کشاورزان، رانندگان شهری، ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، شاعران عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی، زنبورداران، بافندگان، کارکنان مراکز و… شرکت های تابعه سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی می توانند در این صندوق عضویت داشته باشند.

انتهای پیام