عدم رعایت قانون مناقصات پیمانکاری در خراسان شمالی/ ۸۰ درصد پیمانکاران دست از کار کشیدند.ایسنا/ خراسان شمالی یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت پیمانکاران خراسان شمالی گفت: عدم رعایت قانون مناقصه یکی از چالش های اصلی پیمانکاران این استان است.

اکبرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران با بیان اینکه ادارات از قانون تشریفات مناقصه به درستی پیروی نمی کنند، گفت: ادارات کار را با کمترین قیمت در قیمت پیشنهاد می دهند.

وی تاکید کرد: این در حالی است که در قانون مقرر شده است که کار با مناسب ترین قیمت تحویل داده شود.

اکبرزاده افزود: این موضوع بارها تکرار شده و جلساتی با دفتر فنی استان برگزار شده اما مشکل همچنان وجود دارد.

وی به اسناد خزانه نیز اشاره کرد و ادامه داد: موضوع اسناد خزانه مربوط به پنج شش سال گذشته است که باعث شده تعداد پیمانکاران به ویژه پیمانکاران قوی به شدت کاهش یابد.

و این مسئول گفت: با اجرای اسناد خزانه ابتدا پیمانکاری که می خواهد پروژه را بپذیرد باید توان مالی آن را ببیند و از طرفی ضرر فروش اسناد را در نظر بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: تحویل پروژه با کمترین قیمت و صدور اسناد خزانه منجر به کاهش کیفیت اجرای پروژه شد.

یکی از اعضای هیات مدیره شرکت پیمانکاری خراسان شمالی گفت: برنامه ریزی خاصی در این استان برای رفع مشکل عدم رعایت قانون قراردادهای مناقصه وجود ندارد.

وی در خصوص کاهش تعداد پیمانکاران در استانداری نیز گفت: به طور کلی تعداد پروژه های این استانداری کاهش یافته است که یکی از دلایل کاهش تعداد پیمانکاران است اما مشکلات ذکر شده نیز تاثیرگذار است. این.

اکبرزاده گفت: حدود ۸۰ درصد از پیمانکاران استان پیمانکاری را متوقف و شاخه فعالیت خود را تغییر دادند.

انتهای پیام