عدم افزایش شهریه برای دانشجویان نوبت اول پردیس ارس/ارائه آموزش به زبان انگلیسی برای اولین باررئیس دانشگاه ارس در تهران از عدم افزایش شهریه دانشجویان داخلی و خارجی در این پردیس در سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: برای اولین بار دروس برخی از مناطق پردیس در سال جاری برگزار می شود. انگلیسی.

دکتر زهرا امام جمعه در گفت وگو با ایسنا. وی ضمن ذکر این مقاله به تشریح جزئیات پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پردیس برج حمل دانشگاه تهران پرداخت و افزود: پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران به عنوان پردیس خودگردان به دلیل واقع شدن در جلفا از طریق آزمون اختصاصی دانشجو می پذیرد. منطقه آزاد. در همین راستا هر ساله در تیرماه فراخوان دانشگاه اعلام می شود و داوطلبان نیز در این فراخوان ثبت نام می کنند، در نهایت از آنها دعوت به مصاحبه علمی می کنیم و بر اساس رزومه و نتیجه مصاحبه تصمیم به انجام آن می گیریم. یا نه. آنها را بپذیرید

وی توضیح داد: «در سال‌های گذشته فقط برای رشته‌هایی که به زبان فارسی تدریس می‌شد دانشجو می‌پذیرفتیم، اما تغییر اصلی که امسال ایجاد کردیم این است که برخی از رشته‌ها را در پردیس بین‌المللی آرس به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌کنیم.

رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران از افزایش رشته های این پردیس در پذیرش جهیزیه برای سال جاری خبر داد و بیان کرد: تعداد رشته های کارشناسی ارشد این پردیس امسال از ۳۰ به ۷۰ رشته افزایش یافته است. تنوع تخصص ها در پردیس آراس.

امام جمعه خاطرنشان کرد: برخی از رشته های ما متقاضی خارجی زیادی دارد. با توجه به تعداد درخواست های کشورهای خارجی برای ارائه آموزش به زبان انگلیسی در برخی از رشته ها، تصمیم گرفتیم این آموزش ها را به زبان های خارجی ارائه دهیم و دانشجویان ایرانی علاقه مند به این رشته ها نیز می توانند در آموزش زبان انگلیسی شرکت کنند.

رئیس پردیس بین‌الملل ارس دانشگاه تهران تأیید کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری پردیس بین‌المللی ارس این دانشگاه برای هر رشته ۷ دانشجو و در مقطع کارشناسی ارشد ۱۵ دانشجو است.

وی بیان کرد: نزدیک به ۱۲۰۰ دانشجوی داخلی و ۲۰۰ دانشجوی خارجی در پردیس بین المللی آریس دانشگاه تهران تحصیل می کنند. ظرفیت ما بیش از این مقدار است.

به گفته عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، به طور کلی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران ۲۲ عنوان دکتری تخصصی و ۹۹ عنوان کارشناسی ارشد در رشته های علوم انسانی، محیط زیست، بهداشت، ایمنی و محیط زیست، علوم اجتماعی، MBA ارائه می کند. ، فنی و مهندسی و علوم پایه و بر اساس بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و مصاحبه علمی دانشجو پذیرفته می شود.

امام جمعه با تایید عدم افزایش شهریه دانشجویان پردیس بین المللی آریس در سال تحصیلی جدید، گفت: میزان شهریه توسط هیات امنای دانشگاه تهران تعیین می شود و این دانشگاه با افزایش شهریه موافقت نکرده است. هزینه ها در دو سال گذشته شهریه دانشجویان این پردیس مانند سال گذشته است و برای دانشجویان داخلی و خارجی شهریه را افزایش نمی دهیم.

این استاد دانشگاه تهران افزود: احتمال اینکه امسال بتوانیم تعداد دانشجویان خارجی پردیس بین المللی آرس را به ۳۰۰ نفر برسانیم وجود دارد و امیدوارم بتوانیم به این هدف برسیم. علاوه بر این، روش تدریس ما در محوطه دانشگاه به صورت استاندارد انجام می شود زیرا کشور هنوز به حالت عادی بازنگشته است.

انتهای پیام