ظرفیت مرحله اول تولید لاستیک لرستان ۶۰۰۰۰۰ حلقه می باشدایسنا/ لرستان مدیرعامل سازمان ایمنی بورستان گفت: با توجه به تحریم های اقتصادی و مشکلات پیش آمده برای تامین ارز مورد نیاز، فاز اول شرکت لاستیک در لرستان با ظرفیت ۶۰۰ هزار حلقه و سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیونی اجرا می شود. تومان.

بهمن جعفری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: از جمله مصوبات دولت قبل در سال ۱۳۹۳ ساخت یک واحد صنعتی با ظرفیت ۵۰ هزار تن لاستیک سبک و سنگین سالانه در شهر خرم آباد بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مصوبه به سازمان توسعه و نوسازی صنایع ایران واگذار شد، این سازمان با مشارکت بخش خصوصی به نسبت سال ۸۱ به ۱۹ اقدام به تاسیس شرکت جدیدی به نام نیکران کرد. شرکت توسعه لاستیک و متعاقباً با اخذ جواز تاسیس از سازمان و صمیت لرستان اقداماتی را برای زمینی در شهرک صنعتی شماره ۳ خرم آباد به مساحت ۶۰ هکتار انجام داد.

مدیرعامل سازمان حراست لرستان تصریح کرد: در نهایت برای تامین منابع مالی ۱۹۷ میلیون دلار توسط بانک صنعت و معدن از محل صندوق توسعه ملی مصوب شد، در شرف عقد قرارداد و تامین خودرو بودند که متاسفانه جریمه ها آمد و موضوع تامین ارز برای این پروژه رد شد.

جعفری افزود: سال بعد قرارداد صندوق توسعه ملی، بانک صنعت و معدن بسته شد و تامین منابع ارزی پروژه که نقطه عطف آن است با مشکل مواجه شد و در نهایت سرمایه گذاران این پروژه و همکاران وی در سازمان توسعه تصمیم گرفتند با وارد کردن ارز مورد نیاز در زمان فعلی برای شروع فاز اول صرفه جویی کنند.

وی ادامه داد: فاز اول این پروژه با ظرفیت ۶۰۰ هزار قسمت سالانه با حجم سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان با مشارکت شخصی علاوه بر ۱۷۰ میلیارد تومان ریال اجرا می شود.

مدیرعامل سازمان حراست لرستان تصریح کرد: در سفر اخیر رئیس بانک صنعت و معدن کشور به استان و پیگیری استاندار مقرر شد موضوع ۱۷۰ میلیارد ریال در اسرع وقت ارسال و مراحل تصویب انجام می شد که منجر به انعقاد قرارداد و بهره برداری و اجرای مرحله اول لاستیک سازی در خرم آباد شد.

انتهای پیام