طرح انتشار قیمت به آرامی کار می کند


ایسنا/ اصفهان رئیس صمت شهرستان فریدن گفت: طرح آزادسازی قیمت ها اکنون بسیار بهتر از روزهای اول در فریدن اجرا می شود و با همکاری خوب مردم و اتحادیه ها این طرح بدون تنش در حال اجراست. بخش

غلامرضا قاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران درباره این نمایش طرح اصلاح قیمت در شهر فریدن وی گفت: طرح آزادسازی قیمت ها و تعمیم یارانه ها از حدود یک ماه پیش در فریدن برای چهار محصول ماکارونی، روغن های گیاهی، آرد صنعتی و لبنیات اجرا شده است. در ده روز اول اجرای این طرح تا حدودی با چالش هایی مواجه بود تا اینکه با کمبود کالا مواجه شدیم اما این مشکل به تدریج و به طور مکرر حل شد و هم اکنون کالاها به وفور در شهر با قیمتی که دولت موافقت می کند عرضه می شود. در بازار.

او اضافه کرد: پس از اجرای طرح آزادسازی قیمت ها و با توجه به تورم ناشی از این طرح، افزایش قیمت به سایر کالاها نیز کشیده شد به طوری که در سطح بازار شاهد تورم ۳۰ تا ۸۰ درصدی برای کالاهای مختلف بودیم. طرح آزادسازی قیمت ها هم اکنون بسیار بهتر از روزهای ابتدایی اجرا می شود و مردم نیز ضرورت اجرای این طرح را پذیرفته اند به طوری که همکاری خوبی با دستگاه های اجرایی داشته و این طرح بدون تنش اجرا می شود.

رئیس اداره صمت شهرستان فریدن گفت: متولیان ساماندهی بازار در سطح شهرستان، اداره جهاد کشاورزی، اداره صمت، زندان ها و اتاق سندیکا هستند. تیم های بازرسی به صورت دوره ای فعالیت می کنند و بازار و قیمت ها را رصد می کنند و هرگونه تخلف به شماره ۱۲۴ از اداره صمت گزارش می شود و این تخلفات در همان روز رصد و پیگیری می شود و پرونده تخلف تنظیم و ارجاع می شود. اداره زندان

زیرساخت های الکترونیکی برای نانوایی ها فراهم شده است

قاسمی افزود: در بحث توزیع آرد، دولت طرحی را در استان های زنجان، قزوین و سومین استان اصفهان برای اجرای این طرح اجرا کرد که البته هنوز اعلام نشده اما زمینه فراهم شده است. و فعال شد.کارهای زیربنایی و اصولی طرح در حال انجام است، ابتدا طرح در مراکز شهری در حال اجراست و بانک سپه متولی واحدهای نانوایی الکترونیک است.

طرح انتشار قیمت به آرامی کار می کند

وی ادامه داد: طبق روال گذشته تیم های مشترک مدیریت صمت و جهاد کشاورزی، استانداری، شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف، بسیج اصناف و اصلاحات بر عرضه مستقیم کالاها و قیمت ها در بازار نظارت دارند. تیم های مستقل مدیریت صمت در سطح بازار فعال هستند.ماه گذشته بیش از ۱۰۰۰ واحد صنفی در فریدن مورد بازرسی قرار گرفت و حدود ۴۰ مورد تخلف تشکیل شد.

رئیس اداره صمت شهرستان فریدن گفت: بی نظمی واحدهای نانوایی بیشتر در بحث آرد است به طوری که آرد خارج از توری توزیع می شود. چون اختلاف قیمت بازار با قیمت دولتی زیاد است، برخی نانواها وارد میدان می شوند. بسیاری از تخلفات گزارش شده در بحث نمایش کم و آفلاین بود. رعایت نکردن زمان پخت از دیگر تخلفات برخی واحدهای نانوایی است که پس از طرح دعوی به دفتر تعمیرات ارسال می شوند.

قاسمی با بیان اینکه هنوز شفافیت قیمت ها به خوبی محقق نشده است، گفت: هنوز بازار به ثبات کامل نرسیده است و باید برخی قیمت ها توسط ستاد اقتصادی دولت، اتاق های بازرگانی، اتحادیه ها و حتی کمیته ها تعیین شود اما بسیاری از قیمت ها کاملا ثابت است. حتی قیمت را هم می توان به همین دلیل به راحتی تعیین کرد دفتر سکوت باید یک مسیر اقدام یا نرخ استاندارد را تعیین کند طبق این نرخ معمولی کار خود را انجام می دهد.

وی درباره شهرک صنعتی فریدن گفت: شهرک صنعتی فریدن تا دو سال گذشته فعالیت لازم را نداشت اما در دو سال گذشته تحرک خوبی ایجاد کرده است، بنابراین این شهر به صورت پویا فعال است و در حال حاضر ۲۸ واحد صنعتی کوچک و بزرگ در این شهرستان فعالیت می کنند. برخی واحدهای صنعتی نیز پروانه ساخت گرفته اند و برخی دیگر پروانه تاسیس خود را به پروانه بهره برداری تبدیل می کنند.

رئیس اداره صمت فریدن خاطرنشان کرد: در شهرک صنعتی فریدن واحد صنعتی خیلی بزرگ نداریم و بیشتر این واحدها در حوزه کارگاهی هستند. ۵۰ واحد صنعتی نیز در شهر ارزی فریدن ایجاد شده است. مجوز تأسیس واحد صنعتی کاشی و سرامیک نیز دریافت و زمین تأسیس این واحد صنعتی به زودی فراهم شد.

انتهای پیام