ضمانت کلامی بیهوده آمریکا/ کتاب سلمان رشدی آغاز توهین به اسلام بودایسنا/ سمنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به مذاکرات ایران و کشورهای مرتبط با موضوع هسته ای گفت: تضمین های شفاهی آمریکا بی فایده است.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان جمعه ۷ مرداد در خطبه های این هفته خود در سمنان گفت: غربی ها بیش از هر چیز نیازمند توافق هستند.

وی با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان گفت: هفته گذشته سالگرد ورود آزادگان به کشور را پشت سر گذاشتیم. به فرموده رهبر انقلاب آزادگان عزیز الماس می درخشند. الماس تبلور کربن است و کربن در دما و فشار بالا متبلور می شود. رها کننده های گرانبها در گرما و فشار شدید قرار داشتند و در شرایط سخت اسارت به الماس تبدیل می شدند.

وی از آزادگان خواست تا داستان استقامت و پایداری خود را به نسل جدید منتقل کنند. خاطرات را جمع آوری کنید و به دیگران منتقل کنید.

امام جمعه سمنان به تعرض به سلمان رشدی نویسنده مرتد در آمریکا اشاره کرد و توضیح داد: امام در سال ۶۷ فرمان ارتداد سلمان رشدی را صادر کردند که کتابی با عنوان آیات شیطان بر اساس استکبار و قصد توهین به خداوند متعال منتشر کرد. پیامبران او و آنها رفتار او سرآغاز اهانت دیگران به مکتب اسلام بود.

مطیعی گفت: غربی ها به این توهین ها آزادی اسلام می گویند در حالی که توهین به مکاتب و عقاید آزادی نیست و خودشان هم آن را قبول دارند.

وی ادامه داد: اخیراً جوانی لبنانی الاصل متولد ۱۰ سال پس از ولایت امام، اجرای این حکم را وظیفه خود دانست. این جوان شجاعت اجرای فرمان خدا را دارد و این یک شکست برای غرب است. زیرا نشان داد که اسلام ستیزان در کشور خود در امان نیستند. از سوی دیگر برخی می گویند این کار خودشان است و می خواستند به سلمان رشدی دلداری بدهند که باید هزینه های زیادی برای حفاظت از او خرج می کرد که این شکست دیگری برای استکبار است. زیرا پیام این اقدام این است که وابستگان آمریکا نیز درک کنند که آمریکا به شرکا و دوستان خود وفادار نیست و آنها در امان نیستند.

وی با اشاره به ۲۸ مرداد سالروز کودتای ننگین آمریکایی-انگلیسی گفت: اگر تاریخ نفت را در سال ۱۲۸۷ مرور کنیم، نفت در مسجد سلیمان استخراج شد و با قراردادی ۶۰ ساله با قاجارها ۱۶ درصد نفت استخراج شد. قرار شد درآمدها به ایران برود. رضاخان پس از قاجاریه در اقدامی سیاسی اعلام کرد که ما این قرارداد را قبول نداریم، اما با قراردادی بسیار بدتر ۳۲ ساله با امتیازات بیشتر موافقت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: در سال ۱۳۳۲ برخی از نمایندگان آن زمان از مفاد قرارداد مطلع شدند و اعتراض کردند که در نهایت با کمک مردم، مجلس و مجلس منجر به ملی شدن صنعت نفت شد. از نمایندگان روحانیون

وی ادامه داد: آمریکا به نام تعامل اما با غارت و غارت برای منافع خود کار می کند. در آن زمان به دلیل اختلافات بین آمریکا و انگلیس، پارلمان منحل شد و شانزده روز بعد کودتا رخ داد.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه دشمن تا امروز به دنبال فتنه گری است و نقشه ها همان نقشه هاست، گفت: رهبر معظم انقلاب، رهبر هر ملتی که به آمریکا اعتماد کردند ضربه خورده است.

وی به دلایل این کودتا پرداخت و افزود: اکنون تاریخ پیش روی ماست و جدایی مردم و روحانیون از نظام اسلامی و تفرقه یکی از عوامل کودتا بود. حتی امروز نیز برخی طرفدار جدایی دین از سیاست هستند.

خطیب جمعه سمنان افزود: یکی دیگر از دلایل ناکامی مصدق که مسئولان ما باید به آن توجه کنند، انتصاب افرادی در پست های حساس و مهم است که برخی از آنها یا دست به جنایت می زنند یا برای آمریکا و انگلیس جاسوسی می کنند.

وی با اشاره به مذاکرات ایران با غرب گفت: امروز غرب نیاز به توافق دارد و برخی پیشنهاد می کنند که اگر این مذاکرات به نتیجه نرسد مشکلات زیادی برای ایران و مردم به وجود می آید.

متی خاطرنشان کرد که تیم مذاکره کننده بحمدالله پای منافع ملی ایستاده و ضمانت توافق را می خواهد، تضمین شفاهی بی فایده است و آمریکا زیر بار تضمین های کتبی نخواهد رفت. باید تضمین شود که قدرت در دست ایران است و در صورت خروج هر یک از طرفین از توافق، ایران می تواند بدون دخالت سازمان های بین المللی از اجرای تعهدات خود خودداری کند.

وی با بیان اینکه ۹ مرداد روز مساجد است ادامه داد. و مسجد در اسلام اولین ساختمانی است که برای همه و نه تنها برای مسلمانان ساخته شده است و افزود: رسول الله صلی الله علیه وسلم قبل از اینکه خانه خود را بسازد در مدینه مسجدی بنا کرد و دارای خاصیت خاصی است. جایگاه در نظام اسلامی

وی بیان کرد: مساجد در دوران انقلاب و دفاع مقدس نقش مهمی داشتند و کارکردهای ویژه ای برای این بنای مقدس مشخص شد که می طلبد ارکان مساجد با همکاری یکدیگر به این کارکردها توجه ویژه داشته باشند.

امام جمعه سمنان افزود: در حال حاضر طرح مساجد با جهت گیری های مجاور در حال تدوین و بازنگری است که بر این اساس قرار است مساجد در هر محله پایگاهی برای ارائه خدمات مختلف باشد و هدف همه طراحان این طرح آوردن این مکان است. به سطح اسلامی.. برای رسیدن به آن

انتهای پیام