ضرورت توسعه کشاورزی دانش بنیان در خزراسنا / قزوین استاندار قزوین گفت: مایه تاسف است که تنها دو شرکت آگاه در حوزه کشاورزی استان فعال هستند و با ایده آل توسعه کشاورزی در استان فاصله زیادی داریم.

در سومین جلسه ستاد اقتصاد دانش استان قزوین که شامگاه شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ شمسی با حضور جمعی از دانشگاهیان و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، محمدمهدی علایی. با اشاره به توجه ویژه رهبر انقلاب به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش کشاورزی، خاطرنشان کردند: متأسفانه توانمندی‌های دانشی دانشگاه‌های استان ما در حوزه کشاورزی بسیار پایین است و برای رفع این خلأ باید به سراغ بخش کشاورزی برویم. دانشگاه های قوی تر و با عملکرد بهتر در زمینه دانش کشاورزی.”

استاندار قزوین با اشاره به استان البرز به عنوان قطب دانش کشاورزی ایران گفت: شرکت های زیادی در البرز هستند که آن استان را در زمینه اجرا اشباع کرده اند و این فرصتی است تا بتوانیم از توانمندی های این دانش کشاورزی استفاده کنیم. شرکت های مستقر برای استقرار خود در پارک علمی. استفاده از تکنیک کاسپین.

وی همچنین پیشنهاد داد در قالب برگزاری همایش در سطح ملی از شرکت های مبتنی بر دانش کشاورزی از سراسر کشور دعوت به عمل آید تا از مناطق کشاورزی استان بازدید و پیشنهادات خود را برای پیشرفت و توسعه در این زمینه ارائه دهند. .

علوی با بیان اینکه در استان قزوین دانشکده کشاورزی مناسب برای کشاورزی در استان وجود ندارد، گفت: جای تاسف است که تنها دو شرکت آگاه در حوزه کشاورزی در استان فعال هستند و فاصله زیادی داریم. از ایده آل برای بخش توسعه کشاورزی در استانداری.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از امکانات و توانمندی های مالی بالایی برخوردار است، در حالی که عملکرد دانشگاه با توجه به این قابلیت ها بسیار نامناسب است، بنابراین به جای اختصاص مدرسه به مرکز خلاقیت دانشجویی، می توان ظرفیت مادی دانشگاه آزاد را افزایش داد. برای پیشبرد اهداف دانش پایه – استفاده از آن در جامعه دانش آموزی استفاده می شود.

استاندار قزوین به آغاز تعطیلات آخر هفته در استان قزوین اشاره کرد و گفت: با برگزاری این رویدادها باید فضای گفت و گو و ارتباط برای شرکت ها ایجاد کنیم و فرهنگ تعامل را در مناطق غیر صنعتی استان گسترش دهیم. ، و جهاد. دانشگاه متولی شایسته ای برای برگزاری و هدایت این رویدادها است.

تلاش برای توضیح پیشرفت کشور

وی با پرهیز از عوامل حوادث اخیر در کشور گفت: دشمنان ما بر نقاط ضعف کشور تمرکز کرده و بر سر آنها فریاد می زدند و گاهی ناخواسته با آنها همراهی می کردیم. وقتی دشمن دستاوردها را دست کم می گیرد، باید تلاش کنیم تا پیشرفت کشور را برجسته کنیم.

علوی خاطرنشان کرد: جامعه نسبت به دستاوردها و پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران غافل است و دشمن در حال مرور این جهل است. وظیفه همه تمرکز، شفاف سازی و شفاف سازی موجود است.

وی افزود: رئیس جمهور اخیراً موضوع راهیان نور را مطرح کرده است، لزوم شروع این تورها تا مردم بتوانند پیشرفت ها را ببینند و حقایق و توانمندی های کشور را ببینند و میزان آمار و ارقام را درک کنند. اطلاعات در مورد دشمنان از داخل ایران” واقعیت های متناقض.

استاندار قزوین گفت: متأسفانه فرهنگی در جامعه وجود دارد که همیشه نیمه خالی لیوان را می بینیم و از دیگران تعریف و تمجید می کنیم، نباید در قالب این نظام منکر داشته های خود و فرصت هایی که برای این افراد وجود دارد مانند کرامت و استقلال. نفوذ و جغرافیای اطراف تحت تأثیر، اینها دارایی های بسیار ارزشمندی هستند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که در ستاد اقتصاد دانش بنیان هستند، همه پرچمداران تحول دانش بنیان در استان هستند و این یک استارت آپ ویکند غیرصنعتی است که برای تحقق ما باید ایده پردازی شود. ماموریت اصلی نسبت به جامعه با انجام فعالیت های مدولار باید از ایده های نو و خلاقانه برای حل مشکلات کشور استقبال کرد.

انتهای پیام