ضرورت توجه به توسعه زیرساخت ها در حقوق معدن در راور/ایالت باید به استان بازگرددایسنا/ کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضوع مهم بازگرداندن ۱۵ درصد از حقوق معادن دولت به استان کرمان است که در سال گذشته حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز شده بودیم اما دو یا دو تا سه درصد از آنها به استان برنگشتند و این وضعیت نمی تواند ادامه یابد.»

دکتر محمد رضا پورابراهیمی شامگاه ۳۰ مردادماه در جلسه شورای اداری استان کرمان با حضور رئیس جمهوری اظهار داشت: اولین خواسته ما انتقال آب صنعتی و شرب به شهر کرمان است، بنابراین شهر کرمان باشیم.

وی با اشاره به اینکه موضوع بعدی مواد ۲۷ و ۲۸ قانون توزیع عمومی آب است، افزود: در حوزه کشاورزی در استان کرمان مشکلات زیادی داریم و هم اکنون دچار خسارت سیل هستیم. یخبندان تاثیرات بسیار منفی داشته است و تقاضا داریم برای حل مشکلات این مسائل در دستور کار قرار گیرد.

پورابراهیمی با اشاره به وضعیت خسارت سرمازدگی و سیل گفت: به باغدارانی که محصولات کشاورزی آنها در برابر سرمازدگی بیمه شده بودند در ابتدای سال جاری یک ریال پرداخت نشد. منابعی که قرار بود برای حوادث پرداخت شود، دریافت نشده و کشاورزان کارما و راور با چالش جدی مواجه هستند.

نماینده مردم کرمان و راویر در مجلس گفت: تعرفه برق چاه های کشاورزی امسال شش برابر شده و کشاورزان در تنگنا هستند.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: شما بارها بر تفویض اختیارات به استانداری ها و دادن اختیارات به استانداران تاکید کرده اید، اما برخی اختیارات منتفی است که به نفع استانداری ها نیست.

پورابراهیمی تصریح کرد: موضوع دیگر بازگشت ۱۵ درصد از حقوق معادن دولت به استان کرمان است، سال گذشته حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز کرده بودیم اما دو سه درصد به استان برنگشت، بنابراین این وضعیت. قابل حل نیست. استان کرمان تخریب و مین تخلیه می شود، اما استرداد مبلغ مشخص شده در قانون صورت نگرفته است و باید در این مورد تصمیم گیری شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نمایندگان با اشاره به سفر امروز وزیر کشور به حاشیه شهر کرمان گفت: طرح جامع نهاد مسکن در کمیته اقتصادی احزاب کرمان تصویب شد و به تصویب رسید. ارسال شد. برای دولتی که منتظر اجرای آن در استان کرمان هستیم تا حدود ۱۰۰ هزار مسکن در حاشیه شهر کرمان ساماندهی شود.

وی با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت ها در شهرستان راویر گفت: بزرگترین مجتمع فولادی این شهرستان را داریم اما برق که زیرساخت توسعه است وجود ندارد و خواستار رفع این مشکل هستیم.

بورا ابراهیمی در پایان خواستار ساماندهی اتباع بیگانه شد.

انتهای پیام