ضرورت استفاده از توانمندی های گروه های جهادی در توسعه استان / نقد عملکرد بانک ها در تبصره ۱۸.


ایسنا/ ایلام استاندار ایلام گفت: در مجموع عملکرد بانک ها در بازپرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ متوسط ​​و نامطلوب است.

دکتر حسن بهرمانیه در دیدار با گروه های جهادی فرمانداری، تصمیم راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل بسیج سازندگی در سال ۱۳۵۸ را نقطه عطفی در پرکردن خلاء جهاد سازندجی دانست و گفت: در سال ۱۳۵۸، بسیج سازندگی به عنوان بسیج سازندگی در حال توسعه است. در اوایل انقلاب یکی از نهادهایی که به خوبی درخشید، جهاد سازندگی بود که ایشان در همه عرصه ها حضور قابل قبولی دارند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد نهادی مردمی به نام بسیج سازندگی به خوبی این خلاء را پر کرد و با گذشت دو دهه از برکت تاسیس این نهاد ارزشمند، شاهد خدمات همه جانبه و کارشناسی آن در سراسر کشور و در تمامی مناطق بوده ایم. ایران به ویژه مناطق هدف محروم و کم برخوردار هستند.

ولی ایلام قوت منسجم، وفادار و جهادی را از ویژگی های مهم گروه های جهادی برشمرد و گفت: در دوران جنگ تحمیلی بین نیروهای مسلح به رهبری امام راحل (رحمه الله علیه) اتحاد و همدلی وجود داشت. ). ) و بعد از هشت سال دفاع مقدس حتی یک تعهد به کشورهای خارجی داده نشد و کشور پرشور اسلامی ایران پیروز میدان شد.

وی افزود: بسیج نیز مانند دوران دفاع مقدس به ویژه در قالب گروه های جهادی وارد عرصه ها شد.

بهرام نیا با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم توجه ویژه ای به گروه های جهادی و نیروهای جهادی وفادار به نظام برای حل مشکلات شد، افزود: گروه های جهادی متشکل از نیروهای متخصص و تحصیل کرده و نخبه با انگیزه و توان است. مایل به خدمت به مردم است.

وی افزود: مدیران انتصابی این دولت قطعا باید از توان گروه های جهادی در مسیر توسعه و توسعه بهره برداری کنند و با این نظر و گفتمان حرکت کنند و بخشی از پروژه های عمرانی را در قالب تفاهم نامه به گروه های جهادی بسپارند. از درک.”

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به واگذاری چند پروژه مهم به مسکن امام حسن مجتبی خاطرنشان کرد: ۵۰۷ میلیارد تومان اعتبار آبرسانی به مناطق پرتنش و محروم استان به ۱۲۸ روستا و روستاها اختصاص یافته است. در تلاش هستیم که این تعداد به ۲۰۰ روستا برسد.

وی با ابراز خرسندی از پیشرفت مادی ۱۲ درصدی این پروژه گفت: این میزان پیشرفت در پروژه آبرسانی بالاتر از میانگین کشوری است و این تنها یکی از وظایف گروه های جهادی است و این مهم است. قدردانی شود

استاندار ایلام در خاتمه خواستار تشکیل جلسات مستمر ستادهای گروه های جهادی استان شد و گفت: گروه های جهادی باید با هدف تربیت مدیران برای آینده و در راستای انجام وظایف به بهترین شکل تقویت شوند. راه ممکن جاده.

بهرام نیا همچنین در نشست با سرمایه گذاران خصوصی برای ساخت هتل چهار ستاره با اشاره به اینکه استانداری ایلام اصلی ترین مسیر تردد زائران به عتبات عالیات است، گفت: این امر مستلزم ایجاد زیرساخت های لازم از جمله ایجاد هتل ها و مراکز اقامتی است. .

استاندار ایلام همچنین به شرایط اقلیمی و جغرافیایی و گردشگری استان اشاره کرد و گفت: شرایط آب و هوایی، منابع طبیعی بکر، همسایگی کشور عراق و از همه مهمتر حضور گردشگران مذهبی استان ایلام را به یکی از استان های کشور تبدیل کرده است. مناطق مستعد سرمایه گذاری او هست.

وی افزود: با توجه به حضور گردشگران و مناطق گردشگری در استان ایلام و با توجه به حضور بازدیدکنندگان خارجی، سرمایه گذاری در حوزه هتلداری یکی از ضروریات استان ایلام است.

بهرامانا با تاکید بر اینکه بسیاری از امتیازات استان ایلام به دلیل کمبود امکانات از دست رفت، تاکید کرد: ایجاد و توسعه پروژه های مهم نفتی و غیرنفتی در استان ایلام شرایط سرمایه گذاری را دوچندان کرد.

استاندار ایلام با اشاره به نیاز مبرم استانداری به حداقل ۱۰ هتل باکیفیت گفت: در این زمینه دولت از هرگونه سرمایه گذاری، توسعه و دستاوردی در این زمینه حمایت می کند.

عملکرد بانک ها در بازپرداخت تسهیلات مندرج در تبصره ۱۸ مطلوب نیست

همانطور که دکتر «حسن بهرام نیا» در جلسه یادداشت تفاهم ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ با تاکید بر اینکه تسهیلات مندرج در بند الف تبصره ۱۸ را با هیچکس در راستای منافع مردم مقایسه نمی کنیم، بیان کرد. از بودجه قانون ۱۴۰۰ فرصتی برای حفظ و ایجاد اشتغال و حمایت از صنایع تولیدی است و در بخش‌های مختلف باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

وی گفت: مؤسساتی که طرح های مربوط به شفاف سازی ۱۸ را به بانک ها ارائه می کنند موظفند هر دو هفته یکبار با معرفی کنندگان تماس گرفته و مراحل بعدی را به صورت تلفنی یا حضوری پیگیری کنند.

استاندار ایلام در ادامه عنوان این مقاله که امیدواریم بانک های ضعیف در جلسه آینده تلاش کنند تا عملکرد خود را به حد قابل قبولی برسانند و شاهد خبرهای خوبی در این زمینه باشیم، تاکید کرد: هیچ قصوری در این زمینه وجود ندارد. تبصره ۱۸ در جذب و اعطای تسهیلات غیرقابل قبول است.

بهرام نیا در پایان با اشاره به اینکه عملکرد کلی بانک ها در بازپرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ متوسط ​​است، گفت: این عملکرد راضی کننده نیست و امیدواریم در بازه زمانی محدود باقی مانده این روند مثبت باشد.

استاندار ایلام در این جلسه با برخی از متقاضیان دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ تماس تلفنی برقرار کرد و دستورات صریحی را در خصوص رفع موانع پیش رو صادر کرد.

انتهای پیام