صالحی امیری: به کمیته برگزاری می گوییم که تیم امید به دلیل کرونا انصراف دادرئیس کمیته ملی المپیک گفت: سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی به دلیل شیوع ویروس کرونا انصراف تیم ملی فوتبال امید را از بازی ها به کمیته برگزاری اعلام می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، رضا صالحی العامری در جمع خبرنگاران تاریخ شفاهی ورزش ایران گفت: ایام شهادت امام حسین (علیه السلام) را تسلیت می گویم. امروز جمع زیادی از جانبازان را دیدم. ورزش ما نسب و هویت شماست. سعی کردیم مجموعه ای از خاطرات، دانش و تجربیات کارگردانان را ثبت و گردآوری کنیم. تا به امروز ۷۰ جلد کتاب مقدس منتشر شده است که اگر کرونا نبود به ۲۰۰ جلد می رسید و این روند به سرعت ادامه دارد و امروز از ۳۱ کتاب رونمایی شده است.

وی ادامه داد: وقتی یک دانشمند و یک دانشمند پیشکسوت می میرد، یک کتابخانه بزرگ می سوزد. نسل جدید، جامعه ایران و نسل آینده باید بدانند که اگر ورزش ایران می درخشد به این دلیل است که در شرایط سخت، ملت را شاد کرده اند.

صالحی امیری درباره کناره گیری تیم ملی فوتبال امید از مسابقات کشورهای اسلامی گفت: با مرشاد مجدی در ارتباط هستم. اتفاقی که افتاد این است که آزمایش ۴ نفر مثبت شد و می توان به افزایش تعداد مبتلایان سرعت بخشید. نکته دیگر اینکه تعدادی از بازیکنان مبتلا شدند و با ابتلای برخی از آنها به کرونا، کار سخت شد. چالش سوم عدم همکاری باشگاه ها از نظر بازیکن است. ما وارد مسائل فنی نمی شویم و وظیفه پشتیبانی داریم. در دو مرحله یک میلیارد دلار کمک کردیم و مسیر کمک و حمایت ادامه دارد. همه رسانه ها، افکار عمومی، وزارتخانه و کمیته باید به تیم امید کمک کنند تا جایگاه خود را پیدا کند.

وی ادامه داد: آنچه در جایگاه کمیته می گویم وظیفه ما بود که حمایت کنیم و همین هم شد. هزینه برآوردی این تیم به صورت ارزی و ریالی بالغ بر سه میلیارد بوده و پوشاک، پرواز و اسکان تکمیل شده است. حضور در مسابقات و بازی با تیم های آفریقایی مهم بود. برنامه مسابقات تغییر کرده است. با سرپرست کاروان صحبت کردیم و قرار شد به دلیل کرونا نتوانیم حضور پیدا کنیم. از نظر هزینه، ما مشتاقانه منتظر دریافت پول هستیم. در صورت عدم امکان، وجه پرداختی مسترد نخواهد شد.

صالحی العامری در پاسخ به این سوال که ممکن است کمیته ملی المپیک ایران به دلیل انصراف تیم ملی فوتبال امید جریمه شود، تاکید کرد: رئیس کاروان ایران در حال مذاکره با ستاد بازی ها است و معتقد است که ویروس کرونا وجود دارد. اولین مسئله تیم است، می تواند توجیه قانع کننده ای باشد و به نظر من نباید جریمه شویم.

انتهای پیام