صادرات ۲۶۳ هزار تن کالا در ۱۱ هزار و ۸۴۵ دستگاه کامیون از گذرگاه مرزی بالهسورایسنا/ اردبیل مدیرکل راهداری و حمل و نقل زمینی استانداری اردبیل گفت: طی هفت ماه گذشته ۲۶۳ هزار و ۴۶۵ تن کالا از گذرگاه مرزی بالحصور صادر شد.

کلیم الله فوشاوی ۲۸ آبان ماه در بازدید از گذرگاه مرزی بلحصور با بیان اینکه این میزان کالا توسط ۱۱ هزار و ۸۴۵ دستگاه کامیون از مرز بالحصور صادر شده است، گفت: از این میزان ۲۲۱ هزار تن کالا توسط ۹ دستگاه صادر شده است. هزار و ۸۷۷ دستگاه کامیون ایرانی و ۳۷ هزار و ۳۷۴ تن کالا توسط هزار و ۶۸۶ دستگاه کامیون گرجستانی و ۵ هزار و ۱۷۹ تن کالا توسط ۲۸۲ دستگاه کامیون از سایر ملیت ها صادر شد.

وی عمده کالاهای صادراتی را سیب زمینی، کاشی، میلگرد، شیشه، پانل های چوبی، شمش و نمک برشمرد.

یکی از اعضای هیات مدیره استانداری اردبیل با اشاره به اینکه در مدت مذکور ۶ هزار و ۹۳۶ تن کالا توسط ۳۴۴ دستگاه کامیون از مرز بالحصور وارد شده است، گفت: در هفت ماهه پایانی سال حدود ۶ هزار و ۳۰۰ تن کالا وارد کشور شده است. کالا وارد شد. با ۳۱۰ دستگاه کامیون به مرز بالحصور وارد شد و در مدت مشابه امسال ۹ درصد افزایش داشتیم.

این مقام مسئول عمده ترین کالاهای وارداتی را پنبه، انواع تخته، نخ، الیاف، آب معدنی، انواع سنگ، جو و آب میوه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: ۴ هزار و ۸۷۰ تن کالا توسط ۲۴۴ کامیون ایرانی، یک هزار. ۶۶۵ تن کالا توسط ۷۷ کامیون، کامیون آذربایجانی ۲۲۳ هزار تن کالا توسط ۱۴ کامیون گرجی و ۱۷۸ تن کالا توسط ۹ کامیون سایر ملیت ها وارد مرز بالحصار شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل زمینی استانداری اردبیل از افزایش ۵۶ درصدی تردد به خارج از کشور از پایانه مرزی بالاحصور خبر داد و گفت: در هفت ماه گذشته ۴۰۵ هزار و ۵۳۱ تن کالا با ۱۸ هزار و ۱۴۷ کامیون از پایانه مرزی بالاحصور به خارج از کشور صادر شده است.

فتحوکی گفت: در مدت مشابه سال گذشته ۲۶۰ هزار و ۴۰۶ تن کالا توسط ۱۱ هزار و ۸۵۸ دستگاه کامیون از مرزهای بالحصور صادر شد که امسال افزایش خوبی را نشان می دهد.

وی در هفت ماه گذشته از افزایش ۸۸ درصدی ترانزیت ورودی از گذرگاه مرزی باله سور خبر داد و اظهار داشت: ورود ۲۵۵ هزار و ۸۰۴ تن کالا به مرز باله سور با ۱۱ هزار و ۷۱۷ کامیون در مدت مذکور.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل زمینی استانداری اردبیل افزود: ۲۵۳ هزار و ۱۴۳ تن کالا با ۱۱ هزار و ۸۱۰ دستگاه کامیون ایرانی، ۱۴۰ هزار و ۵۱۴ تن کالا با ۵ هزار و ۶۵۳ دستگاه کامیون آذربایجانی و ۷ هزار و ۲۶۷ تن بار جابجا شد. ۴۷۲ کامیون ترکیه و ۴۶۰۷ تن بار توسط ۲۱۲ کامیون از ملیت های دیگر از مرز گذرگاه بالهاسور حمل شد.

انتهای پیام