شیراز می تواند باعث رونق گردشگری در قم شودایسنا/ قم سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم خاطرنشان کرد: شهر شیراز از توانایی بالایی برای سفر در خلیج عربی برخوردار است که می تواند با همکاری دوجانبه زمینه رونق گردشگری در قم را فراهم کند. قم همچنین یکی از شهرهای پیشرو کشور در جذب میلیون ها زائر است.

حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد طباطبایی نژاد در نشست خبری با تشریح برنامه و کار معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم به مناسبت عقد کرامت و برگزاری هفته فرهنگی شیراز در قم، اظهار داشت: در سال ۱۳۸۵، در سال ۱۳۸۰ در قم برگزار شد. هدف برنامه های شاخص فرهنگی و اجرای آن افزایش درآمد فرهنگی در آینده و ارتقای شاخص های فرهنگ عمومی به ویژه در حوزه شهروندی است.

وی با بیان اینکه رویداد فرهنگی قم و شیراز یکی از فعالیت های مهم این سازمان در سال جاری است، ادامه داد: در سال ۹۹ در قالب نشست مشترک با مدیران قم، شیراز و مشهد، تفاهم نامه هایی برای استفاده از اقتصاد توانمندی ها، نمایشگاه ها، همایش ها، کمپ های استارتاپی، ارائه محصولات فرهنگی و … برنامه هفته فرهنگی شیراز در قم را می توان در تفاهم نامه ای مشخص کرد.

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم بهره مندی از توان هنرمندان شیرازی را از ویژگی های این برنامه دانست و تصریح کرد: هفته فرهنگی شیراز در قم از روز سه شنبه ۱۷ خردادماه در سالن اجتماعات آغاز می شود. شهرداری قم با جمعی از مدیران شهری و اعضای دستگاه های فرهنگی و اجتماعی دو شورای اسلامی شهر قم و شیراز، خطبه های حرم مطهر، بازدید از موزه آستانه، افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در میدان آستانه برگزار می شود. ادامه هید.

وی افزود: بازدید از مرکز نگهداری از کودکان سالمند و بی سرپرست و برگزاری سه جلسه شعر گوهرشاد، مهر، ماه، نقد و شعر و برگزاری کارگاه خوشنویسی در امام زاده موسی مبارکه (علیه السلام) در موضوع تحریر حج. سخنرانی حضرت فاطمه معصومه (س)، امامزاده موسی مباره (ع)، شاهچراغ (علیه السلام) و برنامه های فرهنگی دیگری چون سرود، تئاتر، اکران خوانی و … در قالب هفته فرهنگی شیراز در قم ارائه می شود.

طباطبایی نژاد تشریح کرد: نشست تاریخ فرهنگ قم و شیراز با حضور اساتید برجسته تاریخ و فرهنگ از دیگر برنامه های این هفته فرهنگی است و زمینه ساز شکوفایی توانمندی های فراوان آن است. .

وی با اشاره به برخی برنامه های معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم به مناسبت دهه کرامت گفت: راه آهن قم اجرا شده است که تا میلاد امام رئوف (علیه السلام) ادامه خواهد داشت. .

به گزارش طباطبایی نژاد، نمایشگاه عکس قرارداد کرامت آثار هنرمندان با موضوع حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)، شاه چراغ (س) و حضرت معصومه (س) در نگارخانه اشراق برپا است و تا پایان ادامه دارد. دهه کرامت

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم افزود: کارگاه نمایشنامه نویسی خانم کرامت با هدف تولید محتوا برای تئاتر، نمایشنامه نویسی و سایر حوزه هایی که در حال حاضر در آن احساس ضعف می کند برگزار می شود.

وی افزود: به مناسبت دهه کرامت، نمایشگاه عکس در نگار جوذر صفیه، گشت ارشاد جامعه هدف ایتام، نورپردازی و برپایی مراحل شادی در پارک های شهری برگزار می شود.

انتهای پیام