شرکت های مبتنی بر دانش و خلاقیت توسط قانون توانمند شده اند


معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، تولیدکننده و فعال شرکت های دانش بنیان گفت: با تصویب قانون جهش تولید دانش، شاهد تحولی در دولت، دانشگاه ها و سایر حوزه های کشور خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری در چهارمین روز از هفته قوه قضاییه در نشست مشترک رئیس کل دادگستری، تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان شرکت های دانش بنیان گفت: آینده است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سه ماه فرصت دارد تا ۱۱ آیین نامه را تدوین کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: اقتصاد دانش بنیان را جدی بگیریم و زمینه توسعه این اقتصاد را فراهم کنیم. این فرآیند با استفاده از قابلیت ها و فرصت های ایجاد شده از طریق تصویب و تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان به تسریع این فرآیند کمک می کند. بسیاری از چالش های کشور در زمینه صدور مجوز، معافیت ها و زیرساخت ها تغییر کرده است.

به گزارش الستی، این قانون در ۲۰ ماده و ۱۰ تفاهم نامه با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تعامل با مجالس دهم و یازدهم تصویب و تصویب شد. قانونی که بر اساس دانش و خلاقیت به دنبال رفع نواقص و مشکلات حقوقی پیش روی بنگاه های اقتصادی است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: تصویب و صدور قانون حمایت از شرکت های دانش و خلاقیت تحول بزرگی در اکوسیستم فناوری و نوآوری در کشور است. مفاد این قانون به توسعه بخش‌های مختلف اکوسیستم فناوری و نوآوری از بخش‌های سرمایه‌گذاری و زیرساخت تا تولید محصولات مبتنی بر دانش و خلاقیت با استفاده از اختیارات معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری کمک می‌کند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: با تصویب مفاد و مواد این قانون تلاش کردیم تا تمام خلاءها و نیازها پوشش داده شود و در نهایت بخش بزرگی از زحمات ما پاسخ داده شد و امروز می‌توان با تایید این موضوع را گفت. قانون جهش تولید مبتنی بر قانون، بخش بزرگی از مشکلات فعلی را حذف می کند فناوری و نوآوری در اکوسیستم.

الستی در این نشست بر احیای کارگروه مشترک این معاونت و سازمان بازرسی تاکید کرد و گفت: این کارگروه می تواند حمایت از بازار تولید ملی را تسریع بخشد.

به گفته معاون علمی رئیس جمهور، در این نشست نمایندگان شرکت های دانش بنیان و تولیدکنندگان داخلی به بیان مشکلات و چالش های تولید در کشور پرداختند و پیشنهادات خود را برای رفع این مشکلات ارائه کردند.

انتهای پیام