شبکه های شهرستانی ۷۷۰۰۰ دقیقه برنامه طبقه بندی شده پخش کردند


شبکه های شهرستانی 77000 دقیقه برنامه طبقه بندی شده پخش کردند

مراکز پخش منطقه ای بیش از ۷۷۰۰۰ دقیقه برنامه با محوریت قیام حسینی و عزاداری دهه اول محرم تولید و پخش می کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی امور استان های صدا و سیما، همزمان با ایام محرم، حداد سرور و سالار شهیدان، مراکز خصوصی و برنامه های هوایی برای این ایام مناسب است.
بر این اساس، ۳۳۰ ویژه برنامه عصر ۱۸ هزار و ۸۰۰ دقیقه و یک هزار و ۶۷۰ برنامه صبحگاهی، خانوادگی، تربیتی، کودک و نوجوان با مدت زمان کل ۵۸ هزار دقیقه در دهه اول محرم به صورت اختصاصی از شبکه های تلویزیونی پخش می شود.
تهیه و پخش گزارش های فراوان از آیین ها و آداب عزاداری در روستاها و شهرهای مختلف از دیگر برنامه های سیمای استان در دهه اول محرم امسال است.
مراسمی که در سطح هر استان برگزار می شود نیز در قالب ویژه های مختلف از همان مراکز پوشش داده می شود. ضمناً تصاویر منتخب از طریق ارتباط مستقیم با شبکه های سراسری به صورت سراسری پخش می شود.
در برخی استان ها مانند آذربایجان شرقی و غربی و خراسان شمالی مسابقه یادواره ای برای نوجوانان و جوانان تدارک دیده شده است که با حضور خانواده ها برگزار و پخش می شود.
همچنین به طور خلاصه برنامه‌های گفتگو محور با حضور بزرگواران حسینیه و مقابس، قدیمی‌ترین خانه‌های مذهبی، محلات و هیئت‌های معروف استانی نیز ارائه می‌شود.
از مهم ترین عناوین ویژه برنامه های تلویزیونی مرکز در دهه اول محرم می توان به «حسین یکی یا آن دیگری»، «حسینی عشق»، «موکب»، «مسیر عشق»، «خورشید بر نیزه»، اشاره کرد. «شطیعت الاطش»، «بایراق»، «سفرنام عثمان»، «لبیک یا حسین»، «عشق کفلا سی»، «ما امت امام حسینیم»، «ذهن سرخ»، «گل سرخ». برگ»، «خیما» و از «محرم نواسی»، «شهر عشق» و «عقیق» و «شباب اهل» و «بر اهیم عشق» یاد کرده است.
تهیه گزارش از گروه های خدمات عاشورا، حلقه های میانی و سازمان های مردم نهاد (گروه های جهاد)، روضه خوانی امام حسین (علیه السلام)، تاریخ و درس عاشورا و معرفی بانوان عاشورایی (کسانی که در کربلا و کسانی که راه خود را تا امروز ادامه دادند) و نویسندگان و هنرمندان دینی با ارائه نمونه هایی از سیره شهدا و علمای هر استان، با راه اندازی کمپین جوانان بنی هاشم با هدف کمک به اقشار مختلف جامعه، شیوه زندگی حسینی را ارائه کردند. ، و تولید مطالب کوتاه حسینی. احکام عزاداری و روضه خوانی های مختلف، تولید بندهای پنج دقیقه ای با عنوان یادی از اهل عاشورا با حضور نوازندگان سرشناس و خوش نام محلی در مکان های متبرکه و بازسازی آثار معروف اربعین و محرم سال های گذشته. . برای بازپخش، بحث در مورد تأثیرات قیام عاشورا با تازه مسلمانان و همچنین مصاحبه با پیروان سایر مذاهب که در مراسم عاشورا شرکت داشتند. رویدادهای تاریخی تا روز عاشورا و حرکت اسرا به سوی کوفه، حضور کارشناسان مختلف در برنامه های خانواده با رویکرد نقش مادر در تربیت نسل عاشورا و تحلیل شخصیت. جنبه های مثبت و منفی واقعه کربلا و تاثیر هر یک از آنها بر این واقعه تاریخی از محورهای محتوایی برنامه های دهه اول محرم از نگاه کانون ها خواهد بود.

انتهای پیام