شاید تیم ملی کبدی به مسابقات جهانی اعزام نشودایسنا/ خراسان رضوی سرکال کبادی سرمربی تیم ملی گفت: به دلایل مختلف از جمله سرسختی استرالیا، ممکن است تیم ملی به مسابقات جهانی اعزام نشود.

مرتضی شهیدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره وضعیت فعلی تیم ملی اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا همه برنامه های ما لغو شده و نمی توانیم به مسابقات اعزام شویم. در حال حاضر مسابقه ای جز مسابقات جهانی آبان ماه در راه نیست که با توجه به سخت گیری استرالیا و اصرار برخی بازیکنان باید منتظر تایید شورای برون مرزی برای اعزام آنها باشیم.

وی افزود: در دوره های قبلی مسابقات جهانی که در استرالیا برگزار شد دو بازیکن باقی ماندند و امروز شرایط سختی برای اعزام تیم به برخی کشورها ایجاد شده است. بنابراین هیئت برون مرزی ممکن است با ارسال این دوره از مسابقات موافقت نکند.

سرکال کبادی سرمربی تیم ملی در خصوص برنامه های آینده این تیم گفت: مسابقات قهرمانی کشور را در شهریور ماه داریم که انتخابی تیم ملی خواهد بود. در خراسان رضوی فعالیت های بیشتری در زمینه استعدادیابی انجام شد به گونه ای که در گذشته فقط مشهد فعال بود اما امروز هشت شهر در این رشته فعال هستند و هشت تیم در مسابقات قهرمانی استان به رقابت می پردازند.

وی افزود: با معرفی مسابقات خراسان رضوی، شاهد رغبت سایر استان ها برای حضور در مسابقات بودیم و با حضور تیم های تبریز، مازندران، کرمانشاه، تهران و چهار یا پنج تیم خراسان رضوی، شاهد حضور در این مسابقات بودیم. مسابقات چند جانبه برگزار خواهد کرد.

شهیدی با اشاره به بازی های آسیایی در رابطه با عملکرد تیم ملی گفت: در بازی های آسیایی جاکارتا برای اولین بار در دو دسته زنان و مردان در رده گروهی مقام قهرمانی را کسب کردیم و برنامه ریزی بسیار خوبی برای آی تی. برای کبادی انجام شد. پس از حدود یک سال به تعویق افتادن مسابقات کبادی، اردوهای تیم ملی پس از نزدیک به ۹ ماه برگزار شد و اکنون مسابقات قهرمانی کشور جوانان و مسابقات لیگ برتر بلافاصله در حال برگزاری است. در این مدت فدراسیون برنامه ریزی باکیفیتی در زمینه تمرین و اردو برای تیم ملی انجام داد. اگر اتفاق خاصی نیفتد می توانیم دوباره مدال های آسیایی را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی دایره کبدی در خصوص حمایت از تیم ملی کبدی بانوان گفت: بعد از کسب مدال طلای آسیایی بانوان شرایط برای آنها بهتر شده است. شاید در اوایل هیچکس امیدی به قهرمانی زنان نداشت و علاقه کمتری داشت، اما اکنون همه شرایط برای مردان فراهم شده و شاید برای زنان بهتر است. امیدوارم اگر اتفاقی نیفتد باز هم بتوانند مدال بگیرند.

وی افزود: بعد از بازی‌های آسیایی در دیدار با مقام معظم رهبری درباره الکبادی و کسب مقام‌های بانوان صحبت شد و برای ما بسیار مهم است که مقام معظم رهبری در این زمینه پشتکار داشتند. فکر می کنم بازیکنان هم از شرایط فعلی راضی هستند.

شهیدی با اشاره به اینکه هند یک رقیب جدی برای بانوان و آقایان است، گفت: پس از شکست هند در بازی های آسیایی، تغییر کل تیم برای آنها سخت بود. تیم کره جنوبی دیگر رقیب بانوان است.

وی گفت: در این چهار سال شاهد تلاش دوگانه تیم ملی هند بوده ایم. آنها از لیگ پروک آبادی که یکی از لیگ های مهم دنیاست استفاده می کنند و هزینه های زیادی هم می پردازند، اما در کل با وجود شرایط سخت، از موفقیت ناراحت نیستیم.

مدیر فنی تیم دایره کبادی در مورد ارزیابی خود از شرایط تیم خراسان رضوی گفت: تیم الکباد خراسان رضوی در سال های اخیر با چالش هایی مواجه بوده است اما پس از انتخاب رئیس جدید، انجام تمرینات منظم و فعال سازی حدود ۲۰ نفر. شهرها، شرایط بهتری ایجاد شد. در مسابقات قهرمانی کشور ساحلی بابلسر با پنج نماینده شرکت می کنیم و پس از آن آقایان به مسابقات جوانان کشور اعزام می شوند.

وی ادامه داد: در دوره ریاست جمهوری قبل در بین هیئت های دولتی رتبه اول را داشتیم اما طی دو سال گذشته به دلایلی فعالیت ها متوقف شد و اکنون امیدواریم به سطح کیفی قبلی برسیم و در سطح ملی و بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشیم. و با وجود هزینه های بالا برای مسابقات اعزام خواهیم کرد و با حمایت اداره ورزش جوانان خراسان رضوی قطعا شرایط بهتری را ارسال خواهیم کرد.کبدی از استان بیشترین مدال های ورزشی را کسب کرد.

انتهای پیام