شانس ایران برای کسب دو مدال طلا و دو برنز در ۵ وزن اول کشتی فرنگی نوجوانان جهاندر جریان رقابت های ۵ وزن اول کشتی فرنگی نوجوانان جهان در ایتالیا، دو کشتی گیر ایرانی به فینال و دو نماینده دیگر ایران نیز به دیدار رده بندی رفتند.

به گزارش اسنا، نخستین دیدارهای پنج گانه قهرمانی جهان در رم، پایتخت ایتالیا برگزار شد و در پایان دو نماینده ایران به فینال و دو نماینده دیگر راهی دیدار رده بندی شدند. .

علی احمدی وفا در ۴۸ کیلوگرم و اهورا بویری در ۶۵ کیلوگرم به فینال، سدارشا آذرشب در ۸۰ کیلوگرم و محمد جهانگیری در وزن ۱۱۰ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند.

علی احمدی وفا در وزن ۴۸ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۲ بر ۱ از سد تیگران گالستیان از ارمنستان گذشت و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی کورمانبک آلیمجانوف از قرقیزستان را با نتیجه شکست داد. ۵-۴ شد و به نیمه نهایی رسید. احمدی وفا در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۳ از سد آرسن زمان قزاقستان گذشت و راهی فینال شد. او در فینال به مصاف رونیت شارمن هند می رود.

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمد کمالی در دور اول مقابل ماکسیم چوبنکو اوکراینی با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد و با شکست این کشتی گیر در دور بعد از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم اهورا پویری در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۲ سرگازی را با عبدالقادر از قزاقستان شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۲ بهروز بارانوف از ازبکستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله آندرانیک سدراکیان از ارمنستان را ۱۰ بر ۴ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. بوئری در این مرحله با نتیجه یک بر یک از سد علی علیزاده از جمهوری آذربایجان گذشت و راهی فینال شد. نماینده کشورمان در فینال با جوئل آدامز آمریکایی کشتی می گیرد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم سدریزا آذر با نتیجه ۳ بر صفر ویتی کاجانین از فنلاند را شکست داد. وی در دور بعد مارکوس اوتگاروف از استونی را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی تایزو یوشیدا از ژاپن را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. آذرشب آذربایجان در این مرحله مقابل اسماعیل رضایف با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم محمد جهانگیری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل ماکسیم پتروف بلغاری به برتری رسید. وی در دور بعد مقابل دراپوس لازلو از مجارستان با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در فینال به گروه بازنده ها رفت. جهانگیری در گروه بازنده ابتدا به مصاف عمر الکالینی از مصر می رود و در صورت برتری بر این حریف به مصاف دمیترو استریزکوزین از اوکراین در دیدار رده بندی می رود.

رده بندی و فینال اوزان فوق عصر امروز سه شنبه برگزار می شود.

دیدارهای مقدماتی پنج وزن دوم این رقابت ها نیز از صبح امروز برگزار می شود.

انتهای پیام