شارژ خوزستان تا جمعهایسنا/ خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از تداوم رگبار و رعد و برق همراه با مه صبحگاهی در استان خبر داد.

محمد سبزری وی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: جریانات جنوبی و مرطوب تا روز جمعه در نواحی ساحلی، جنوبی و مرکزی استان افزایش رطوبت و مه گرفتگی همراه با مه صبحگاهی یا مه رقیق در جنوب، مرکز و غرب ادامه خواهد داشت. و با تراکم کمتر در بقیه استان خوزستان خواهد بود.

وی افزود: تا روز جمعه به ویژه در بعدازظهر و تا اواخر وقت پنجشنبه به دلیل بالا بودن شاخص های ناپایداری احتمال بارش پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید به ویژه در نواحی شرقی و شمال شرقی و با کمترین میزان ممکن است. نیرو در منطقه در بقیه مناطق وزش باد و گرد و غبار موقت به ویژه در مناطق جنوب غربی، جنوبی و مرکزی و در مناطق شرقی و جنوب شرقی استان خوزستان شدت کمتری دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: آبادان و بوستان به ترتیب ۴۶.۵ درجه سانتی گراد و ۲۱.۲ درجه سانتی گراد در آبادان و بوستان گرم ترین نقاط استان گزارش شده اند. در این مدت دمای هوای اهواز بین ۴۵.۹ تا ۳۲ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

وی افزود: هوای کربلا طی ۲۴ ساعت آینده صاف همراه با وزش باد و حداکثر دمای هوا ۴۶ و کمینه ۳۰ درجه سانتیگراد است. پیش‌بینی می‌شود هوای نجف طی بیست و چهار ساعت آینده صاف همراه با وزش باد و بیشینه دمای ۴۶ درجه سانتی‌گراد و کمینه ۳۰ درجه سانتی‌گراد باشد.

انتهای پیام