سفر مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!


بیش از ۶۵ میلیون تردد بین استانی در تیرماه امسال به ثبت رسیده که نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲۳ درصد افزایش داشته و با وجود اینکه استان های شمالی جزو مقاصد اصلی تردد مردم بوده، سفرهای جاده ای و ترافیک بین استانی هرمزگان است. او بیش از دیگران است، شهرستان ها رشد کرده اند.

بر اساس گزارش مرکز مدیریت راه کشور در تیرماه امسال بیش از ۶۵ میلیون دستگاه خودروی سبک و سنگین در محورهای مواصلاتی مختلف جابجا شد که بر اساس گزارش مرکز مدیریت راهداری کشور در تیرماه امسال بیش از ۲ درصد نسبت به خرداد ماه سال جاری. نسبت به تیرماه سال گذشته ۲۳ درصد افزایش داشته است.

سفر مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

آمار چهارمین ماه سال جاری تغییرات بسیار بیشتری را نسبت به گذشته نشان می دهد چرا که تردد تجمعی در چهار ماهه امسال به ۲۶۱ میلیون و ۹۲۹ هزار و سه خودرو در محورهای مواصلاتی استان رسیده که ۲۹ درصد افزایش داشته است. در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و اگر تردد خودروهای سبک که خودروهای شخصی افراد هستند را بررسی کنیم، نسبت به چهار ماهه اول سال گذشته ۳۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

سفر مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

آمار سفرهای مردم به آنجا جالب‌تر می‌شود اگر بدانیم در تیرماه امسال مردم بیشتر از سفر به استان‌های شمالی و پر کردن مازندران و گیلان از خودرو به هرمزگان رفته‌اند، زیرا تغییر در ترافیک بین استانی در کشور ورود و خروج هرمزگان به بیش از ۶۲۱ میلیون و ۹۶۵ دستگاه خودرو که نسبت به تیرماه سال گذشته ۴۵ درصد رشد نشان می دهد. پس از هرمزگان، قم، مازندران و گیلان با افزایش ۴۴، ۳۹ و ۳۸ درصدی در رتبه بعدی در بین مقاصد سفر مردم قرار دارد.

سفر مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

بیشترین تردد بین استانداری ها در روز پنجشنبه ۲۵ تیرماه با ۲ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۷۴۱ دستگاه خودرو مصادف با موج سفرهای عید سعید قربان و کمترین آن در روز دوشنبه ۲۱ تیرماه با یک میلیون و ۹۸۴ هزار و ۴۷۵ دستگاه بوده است. اعداد و ارقام نشان می دهد که مردم در چهارمین ماه امسال از سفرهای خود کاسته نشده اند و ترافیک بین استانی در اولین ماه تابستان همواره در اوج بوده است.

سفر مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

با توجه به نمودار انباشت و تخلیه خودروها، در تیرماه سال جاری همانطور که در استان های تهران و البرز پیش بینی می شود، الگوی تخلیه به صورت هفتگی در روزهای منتهی به پایان هر هفته مشاهده می شود. ، و فرآیند انباشت. ترشح به روشی نسبتاً مشابه در هفته های متوالی رخ داد. اوج تخلیه و انباشتگی در ایام تعطیلات قبل از عید قربان در ۲۸ تیرماه (تیرماه) بود که حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو از این دو استانداری نسبت به ابتدای ماه کاهش یافت.

سفر مردم به هرمزگان بیشتر از شمال!

با تحلیل داده‌های سامانه‌های هوشمند، در این ماه استان‌های مازندران، قزوین، قم، گیلان و مرکزی در صدر استان‌های مقصد خودروهای تهران و البرز قرار گرفتند و حدود ۵۶ درصد از سفرهای خودرویی در تهران و البرز مربوط به این استان‌ها بود. البته اگر درصد افزایش ترافیک بین استانی و سفرهای جاده ای مردم در این ماه را نسبت به تیرماه سال گذشته محاسبه کنیم، هرمزگان بیش از استان های مذکور رشد داشته است.

انتهای پیام