سرطان پوست و تخت های برنزه کننده

سرطان پوست همچنان شایع ترین نوع سرطان تشخیص داده شده در ایالات متحده است. سرطان پوست دومین سرطان شایع در زنان بین سنین ۲۰ تا ۲۹ سال است. بسیاری از سرطان های پوست به طور مستقیم با رفتارهای برنزه کردن در داخل و خارج از خانه ارتباط دارند. اگر چه برنزه کردن در فضای باز از طریق راه های مختلف (ورزش، محل کار، و غیره) انجام می شود، برنزه کردن در داخل خانه در ایالات متحده عمدتاً در سالن های برنزه با تخت های برنزه کننده ویژه انجام می شود.

تخت‌های برنزه دستگاه‌هایی هستند که به‌طور ویژه طراحی شده‌اند که در مدت زمان از پیش تعیین‌شده، اشعه و نور UV را ساطع می‌کنند. اخیرا آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) تخت های برنزه را به عنوان سرطان زا برای انسان طبقه بندی کرده است. این جدی ترین طبقه بندی آنهاست و به تقویت تصمیمات بسیاری از ایالت ها برای ممنوعیت استفاده از تخت های برنزه برای افراد زیر ۱۶ سال و نیاز به رضایت والدین برای افراد زیر ۱۸ سال کمک کرد.

جالب اینجاست که چندین مورد سرطان پوست در میان شرکت کنندگان در مسابقه زیبایی منجر به فشارهای متعددی برای قوانین برنزه کردن محدودتر در ایالت های مختلف شده است. اگرچه ممکن است به نظر برسد که این فشار بر ضد برنزه کردن فقط در ایالات متحده است، اما واقعاً به یک مبارزه بین المللی تبدیل شده است. چندین کشور اروپای غربی محدودیت های مشابهی را وضع کرده اند و برزیل و پنج ایالت استرالیا برنزه کردن را به طور کامل ممنوع کرده اند.

در میان افرادی که از تخت‌های برنزه استفاده می‌کنند، رفتارهای مختلفی وجود دارد که به‌ویژه خطرناک هستند. اینها هستند:

  • عدم استفاده از عینک ارائه شده (این می تواند باعث مشکلات شدید چشم یا حتی ملانوم چشمی شود)

  • شروع با قرار گرفتن در معرض طولانی – این می تواند باعث سوزش شود

  • عدم رعایت زمان‌های قرار گرفتن در معرض توصیه شده توسط سازنده که بر اساس نوع پوست است

  • برنزه کردن هنگام استفاده از داروهایی که ممکن است شما را نسبت به اشعه ماوراء بنفش حساس تر کنند.

  • برنزه کردن در سن زیر ۱۶ سال – هر چه جوان تر برنزه شدن را شروع کند، احتمال ابتلا به سرطان پوست بیشتر می شود.

اگرچه بسیاری از شرکت های برنزه کننده ممکن است ادعا کنند که برنزه کردن در فضای داخلی “ایمن ترین راه برای دریافت ویتامین D” است، این به سادگی درست نیست. اکثر آمریکایی ها می توانند مقدار توصیه شده ویتامین D خود را از طریق رژیم غذایی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید روزانه دریافت کنند. FDA و FTC اخیراً شروع به بررسی و پیگرد قانونی شرکت های بزرگ تخت برنزه در رابطه با چندین ادعای نادرست در مورد اظهارات ویتامین D کرده اند.

در نتیجه، سولاریوم یک عادت خطرناک است. ایالات متحده هنوز هزاران سالن دارد که برنزه کردن را ارائه می دهند، اما مقررات سخت تر و رایج تر می شوند. نگرانی خاص، حجم گسترده اطلاعات نادرست و نادرست در مورد ایمنی برنزه کردن داخل ساختمان است. جراح عمومی، همراه با CDC و FDA، به طور پیوسته در حال تلاش برای کمک به افزایش آگاهی عمومی در مورد خطرات برنزه کردن داخل خانه هستند.

سریعترین رژیم لاغری