زنگنه: حمایت از تولید نباید فدای رضایت مردم شودسخنگوی مرجع ویژه جهش تولید و شکوفایی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: اگر صیانت از تولید را از رضایت عمومی ذبح کنیم، هر دو هدف محقق نمی شود، زیرا هم بخش تولید و هم بخش. «مردم رنج خواهند برد.» راضی نخواهد شد.»

محسن زنگنه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با اشاره به سیاست های دولت برای مدیریت خاموشی های تابستانی، گفت: اولویت بندی خاموشی های برق برخلاف اسناد ابلاغی، مغایر با قانون اجرای اصل ۴۴ و مغایر با قوانین بالادستی است. بارها به دولت تذکر داده اند، بارها با این وضعیت، اما متأسفانه دولت ها به طور کلی به این موضوع پایبند نبوده و صنایع را در مدیریت خاموشی ها در اولویت مدیریت خاموشی ها قرار داده اند و امسال این مشکل دوباره تکرار شده است.

تلفات برق صنعتی بسیار بیشتر از قطع برق در بخش خانگی است

سخنگوی کمیته ویژه جهش تولید گفت: مضرات این سیاست بسیار بیشتر از خاموشی است. ما معتقد نیستیم که برق صنایع هرگز نباید قطع شود، اما قانون می گوید در برخی موارد صنایع نباید اولویت داشته باشند. اما اکنون اولویت اول خاموشی ها صنعت است. این امر ضربه سنگینی به صنعت وارد کرد و باعث شد که تورم در بخش تولید به شدت افزایش یابد.

نماینده مردم تربه حیدری در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی قیمت تمام شده تولید افزایش یابد نتیجه آن تورم در حوزه تقاضا خواهد بود. در سال های اخیر به دلیل تعطیلی کارخانه ها شاهد افزایش قیمت سیمان و آهن بوده ایم. دولت باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشد زیرا آسیب های وارده به بخش تولید غیرقابل جبران است. گفت‌وگو بین بخش خصوصی، اتاق‌های اتحادیه‌های کارگری و اتاق‌های بخش کشاورزی باید با دولت افزایش یابد.

زنگنه در پایان تاکید کرد: در صورت حمایت از تولید، شاهد ایجاد فرصت های شغلی، حفظ ارزش پول ملی و افزایش صادرات و عرضه کالا خواهیم بود. وقتی صیانت از تولید را از رضایت عمومی سلاخی کنیم، هر دو هدف محقق نمی شود و بخش تولید متضرر می شود و در نهایت رضایت مردم را جلب نمی کند. به نظر من دولت باید به سیاست های ابلاغی رهبری توجه بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام