زنجان مقصد صادرات زیتون است – ایسنااسنا / زنجان رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان گفت: سبد صادراتی استان زنجان طی سال های گذشته از روند مثبتی برخوردار بوده است.

مهدی رنگرونا ظهر امروز (۱۳ آبان) گفت: جدول توسعه صادرات زیتون در کشور به این استان اختصاص یافته و این موضوع در قالب کارگروهی در اتاق بازرگانی زنجان و اتاق کشاورزی در حال پیگیری است. اتاق ایران گفت: فعالان اقتصادی و صادرکنندگان استان زنجان در این سال‌ها با وجود همه سختی‌ها و سختی‌ها نقش مهمی در خط مقدم اقتصاد کشور داشتند.

با اشاره به اینکه رشد صادرات از مبدا استانداری زنجان برنامه ریزی شده بود، افزود: رشد صادرات نیازمند رفع مشکلات صادرات و صادرکنندگان است.

رنگرونا با بیان اینکه دفتر توسعه صادرات زیتون کشور به استان زنجان واگذار شده است افزود: این موضوع در قالب کارگروهی در اتاق بازرگانی زنجان و زیر نظر کمیته کشاورزی اتاق در حال پیگیری است تا پرتفوی محصولات صادراتی استان زنجان تا حد امکان متنوع و گسترش یافته است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان تاکید کرد: قطعاً با رفع موانع و مشکلات صادرکنندگان می‌توان توسعه اقتصادی مطلوبی را برای استان زنجان و ایران اسلامی متصور بود.

وی به انتخاب و معرفی سه شرکت از استانداری زنجان به عنوان صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این موارد گوشه ای از توانمندی های استانداری است.

به گزارش ایسنا، در مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات که نهم مهرماه با حضور رئیس جمهور برگزار شد، شرکت سیم و کابل ایران ترانسفو، سیم و کابل ابهر و شرکت توسعه صنایع خاورمیانه از استان زنجان موفق به کسب عنوان صادرکنندگان ممتاز ملی شدند. در سال ۲۰۱۷

انتهای پیام