رویکرد نرم افزاری باید ارزشمند و انقلابی باشدایسنا/ شرمحل و بختیاری شهرامال بختیاری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در همه برنامه ها دارد و روحیه ایثار و شهادت از عاشورا شروع شد و نتوانستیم از منظر ایثار، جهادی، آرمان خواهی استفاده کنیم. و شهادت ارزش: ضروری است که شعار و دیدگاه نهادها در برنامه هایی که اجرا می شود دارای ارزش و رویکرد انقلابی باشد.

موسی الانصاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران با اشاره به اینکه ۲۱ مرداد ماه سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است، گفت: با توجه به اینکه در ابتدای انقلاب گروه های سیاسی، احزاب و … جریانات در بحث تبلیغ و هماهنگی وقایع پیشگام بودند، امام راحل (رضی الله عنه) دستور دادند تا جهت تمرکز و هماهنگی فعالیت ها و رویدادهای فرهنگی انقلاب با تشکیل شورای هماهنگی انقلاب اسلامی که در سال ۱۹۵۹ تشکیل شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارحال بختیاری افزود: فلسفه تشکیل این سازمان هماهنگی فعالیت های فرهنگی و ترویجی کشور و سخنگویی جمهوری اسلامی در برابر حوادث داخل و خارج از کشور بود.

انصاری با تاکید بر اینکه شورای هماهنگی یک نهاد اداری است، گفت: متاسفانه در سال های گذشته مشکلاتی پیش آمده، برخی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را مسئول اجرای برنامه می دانستند و بسیاری از نهادها و سازمان های ذیربط از آن خارج شدند. مسئولیت به این معنا که یکی از ضعف های اصلی این است که این نهاد به تنهایی مدیریت امور را بر عهده دارد و همه کارها باید از طریق این هیئت انجام شود، در غیر این صورت فقط مدیریت برنامه را بر عهده دارد.

وی گفت: از جمله اعضای اصلی این شورا نهادهایی مانند استانداری، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، قوه قضائیه، بنیاد شهید، فرمانداران، ائمه جمعه، دانشگاه ها، آموزش و پرورش هستند و متولیان باید به صورت خودجوش وارد رویدادها شوند. و اجرای برنامه های فرهنگی و تایید محتوا و روش کار برای روشن شدن آن.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهر محال و بختیاری تصریح کرد: همه باید مدافع ارزش ها، آرمان ها و ایام الله مختلف باشیم تا همه دستگاه ها خود را موظف بدانند در همه مناسبت های ملی و مذهبی نقش آفرینی کنند.

وی تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در همه برنامه ها دارد و روحیه ایثار و شهادت از عاشورا شروع شد و باید از مصداق و ارزش کمک گرفت، یعنی لازمه آنهاست. گفتمان و نظر نهادها نسبت به برنامه هایی که اجرا می شود رویکردی ارزشمند و انقلابی دارند.

الانصاری تاکید کرد: اگر نگاه ما با نگاه و آرمان های شهدا ثابت شود فضای جامعه اینگونه نمی شود بنابراین باید برای بازگشت به اهداف و آرمان های شهدا تدابیری اندیشید تا همه مناسبت های ما باشد. هستند. اتخاذ رویکرد جهانی همانطور که امید می رود، البته تحقق تلاش همه نهادها برای پیشبرد انقلاب اسلامی حائز اهمیت است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شرمحال و بختیاری با اشاره به توجه مقام معظم رهبری به تعبیر جهاد یادآور شد: تبیین عملکرد نظام جمهوری اسلامی برای مردم، همان تبیین جهاد است که امیدبخش و موجبات مردم را فراهم می کند. اعتماد به سیستم شکاف بین نظام و مردم را کم می کند.

وی خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز مجالس مذهبی را مدیریت می کند تا برنامه های منسجم و شیک به سلیقه مردم اجرا شود، اما در این بین نهادهای فرهنگی متولی برگزاری برنامه ها نتوانسته اند در بین مردم مقبولیت ایجاد کنند. حال مردم خوب است، از این رو انتظار می رود همه نهادها با شناخت و رسالت این هیئت همکاری کنند.

انتهای پیام