روتین مراقبت از پوست خشک

آیا پوست شما آن ظاهر خشک را به شما می دهد؟ سپس این فقط برای شما است. پوست خشک دارای سطح کمی سبوم است که به دلیل عدم توانایی در حفظ رطوبت، ظاهری خشک به پوست می دهد. بعد از هر شستشو احساس سفت و ناراحتی می کند. شرایط بسیار خشک و کم آب منجر به ترک خوردن و ترک خوردن پوست می شود. ما ممکن است شرایط پوستی خشک را عمدتا در نزدیکی ساق پا، دست ها، کناره های شکم و غیره پیدا کنیم.

معمولا در زمستان ها اتفاق می افتد، زمانی که رطوبت کم است. همچنین ممکن است یک تمایل ژنتیکی یا ارثی به داشتن پوست خشک باشد. همچنین به دلیل تغییرات طبیعی در پوست افراد مسن اغلب با این مشکل مواجه می شوند. وضعیت پوست با باد، دمای شدید و تهویه هوا تشدید می شود که اغلب پوست را پوسته پوسته، ترک خورده و سفت می کند. برای محافظت از پوست خود در برابر چنین شرایط سختی، باید از برخی از محصولات پوست خشک که بر پایه روغن هستند استفاده کنید.

برای درمان و پیشگیری از خشکی پوست باید یک روال ساده را دنبال کنید:

۱. حمام یا دوش ولرم به جای حمام داغ فقط به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه

۲. بلافاصله بعد از دوش گرفتن یا شستن دست ها از مرطوب کننده استفاده کنید

۳. استفاده از مرطوب کننده ملایم بدن و صابون دست

۴. استفاده از کرم ها یا پمادهای سنگین یا سبک تر در زمستان و تابستان در صورت لزوم

۵. همیشه با یک متخصص پوست مشورت کنید تا علت دقیق خشکی پوست خود را که ممکن است نیاز به درمان دارویی باشد، بیابید.

۶. برای جلوگیری از کم آبی بدن از کافئین و الکل خودداری کنید.

۷. از عطرها، اسپری های بدن، مواد گیاهی که ممکن است باعث تشدید شرایط پوستی از قبل خشک شوند، دور نگه دارید.

شما باید رژیمی را دنبال کنید تا فلس ها و پوسته ها را از خود دور نگه دارید. بنابراین در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای مراقبت از پوست دنبال کنید:

o پاکسازی: پاک کننده ای را با دقت انتخاب کنید که مناسب نیاز پوست شما باشد. برای پوست های خشک باید کرمی باشد. مواظب باشید زیاد تمیز نکنید. شستن در شب با آب تنها چیزی است که نیاز دارید. ابتدا از آب گرم برای باز کردن منافذ مسدود شده استفاده کنید و سپس کمی پاک کننده بریزید. در نهایت با آب خنک یا ولرم بشویید.

o لایه برداری: افراد معمولاً در روال معمول مراقبت از پوست خود از لایه برداری صرف نظر می کنند. لایه برداری مناسب به آن درخشندگی کامل می دهد. اسکراب لایه ای از پوست مرده را از بین می برد که باعث کدر شدن پوست می شود. به جای روش‌های شیمیایی یا روش‌هایی که هزینه زیادی برای شما دارند، از اسکراب‌هایی که به راحتی روی پیشخوان در دسترس هستند و متناسب با نیاز شما هستند، استفاده کنید.

o مرطوب کننده: مرطوب کننده ها به حفظ رطوبت در پوست کمک می کنند. این یکی از مراحل حیاتی در مراقبت از پوست خشک است. پوست شما به شما می گوید که چه زمانی از مرطوب کننده استفاده کنید. هنگامی که پوست احساس سفت می کند نشان می دهد که شما نیاز به مرطوب کردن دارید. بیش از حد می تواند منافذ را مسدود کند.

o کرم ضد آفتاب بزنید: ضد آفتاب باید مهمترین بخش رژیم مراقبت از پوست شما باشد. علت اصلی بیماری پوستی آسیب دیده ناشی از نور خورشید است. بنابراین استفاده از ضد آفتاب حتی در زمستان و آن روزهای ابری نیز ضروری است.

اگرچه روش های مختلفی برای درمان پوست برای مبارزه با خشکی وجود دارد، اما استفاده از روش های طبیعی مهم است. انواع محصولات پوست خشک برای انتخاب وجود دارد. شما به راحتی می توانید آنها را بدون نسخه تهیه کنید که ممکن است برای نوع پوست شما مناسب باشد.

اما اگر نمی‌خواهید یک پنی برای رژیم مراقبت از پوست خود خرج کنید، در اینجا چند درمان خانگی ساده برای آن پوست درخشان وجود دارد.

o به سادگی صورت خود را با روغن زیتون یا روغن بادام ماساژ دهید.

o موز رسیده له شده برای پوست خشک شما معجزه می کند.

o هر شب کمی خامه شیر با گلاب و چند قطره آبلیمو روی لب های ترک خورده خود امتحان کنید و تفاوت را ببینید.

o روغن کرچک یا روغن آووکادو بر خشکی شدید پوست اثر جادویی دارد

خمیر خوب بادام زمینی با شیر و چند قطره عسل همراه با آن یک درمان طبیعی دیگر است

سریعترین رژیم لاغری