رهبری سیاسی کویت همواره به دنبال تقویت روابط با ایران بوده استحسین امیرآباد اللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «شیخ احمد ناصر الصباح» وزیر امور خارجه کویت در خصوص روند تقویت روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند. از جمله مسئله جده. نشست و مذاکره برای رفع تحریم ها.

به گزارش ایسنا، دو طرف در این گفت وگوی تلفنی با اشاره به روند رو به رشد روابط دوجانبه بر لزوم توسعه بیشتر روابط دوجانبه تاکید کردند.

شاهزاده عبداللهیان در این تماس تلفنی ضمن استقبال از فعال شدن کمیته‌های تخصصی، این موارد را نشانه‌های خوبی از روند مثبت همکاری‌های دوجانبه دانست و ابراز امیدواری کرد با افزایش سفرها و دیدارهای متقابل زمینه‌های توسعه همکاری‌های دوجانبه افزایش یابد. .

وزیر امور خارجه کشورمان در جریان دعوت از همتای کویتی خود برای سفر به تهران، خاطرنشان کرد: کویت در کنار سایر کشورهای همسایه نگاه مثبتی را به تقویت روابط منطقه ای دنبال می کند و ایران نیز به گرمی با دوستان و همسایگان خود دست می دهد. .

شاهزاده عبداللهیان ضمن محکوم کردن برخی تلاش ها برای دادن شخصیت ضد ایرانی به نشست جده، ابراز خرسندی کرد که این تلاش ها با درایت کشورهای منطقه به ثمر نرسیده است.

وی افزود: کشورهای منطقه نشان داده اند که موضوع فلسطین همچنان در اولویت جهان اسلام است و هیچ کشوری در منطقه نمی تواند جنایات رژیم صهیونیستی را نادیده بگیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان ضمن بررسی روند مذاکرات برای رفع تحریم ها در سه ماه گذشته، گفت: ایران امیدوار است که طرف آمریکایی تا رسیدن مذاکرات به مرحله نهایی خود، رویکردی واقع بینانه داشته باشد.

امیر عبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود پایبند است و از آمریکایی ها می خواهد که تا رسیدن به توافق خوب، قوی و با ثبات واقع بین باشند.

شیخ احمد ناصر الصباح وزیر امور خارجه کویت در این تماس تلفنی با قدردانی از ابتکار جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با کشورهای منطقه بر گسترش بیش از پیش روابط دوجانبه تاکید کرد. کشورها. کویت و تهران خاطرنشان کرد: رهبری سیاسی کویت همواره به دنبال تقویت روابط با ایران بوده و سفیر جدید کویت در ایران را در این راستا تعیین کرده است.

وزیر امور خارجه کویت با اشاره به سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران به کویت و برگزاری نشست مشترک بین دو کشور در خصوص موضوع ریزگردها، گفت: این سفرها می تواند مشکلات مشترک را حل و فصل کند. مسائل نگرانی از طریق همکاری دوجانبه. و فصل

وزیر امور خارجه کویت در خصوص اجلاس امنیت و توسعه در جده با رد گمانه زنی های مطرح شده پیش از اجلاس درباره اهداف ضد ایرانی این اجلاس، تاکید کرد که ضرورت ایجاد و حفظ روابط حسنه با ایران همواره در سخنان مورد تاکید بوده است. از رهبران منطقه

انتهای پیام