رسیدگی به تخلفات مراکز نگهداری از معلولینرئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص برخورد مناسب با معلولان در برخی مراکز نگهداری که بعضاً اخباری نیز منتشر می شود، گفت: با تخلفات انجام شده در خانه های معلولان برخورد می کنیم.

علی محمد قدری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران. وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر برخورد مناسب با معلولان در برخی مراکز نگهداری گفت: سازمان بهزیستی بر خدماتی که ارائه می دهد نظارت دارد. گاهی اوقات می بینیم که مسائل مربوط به سوء استفاده از مراکز مراقبت از معلولان مطرح می شود. سازمان بهزیستی در تلاش است تا تخلفات صورت گرفته در بخش خدمات مراکز نگهداری از معلولان را رفع کند.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا مشکلات معلولان را در این مراکز پیگیری کنیم. همچنین از رسانه ها می خواهیم در این زمینه همراه ما باشند تا بتوانیم این موضوعات را به صورت شفاف منعکس کنیم. بهزیستی همیشه سعی می کند پشت سر مردم باشد و از مردم زیر پوشش خود حمایت کند.

قادری همچنین درباره برنامه حمایت از سازمان های مردم نهاد خود گفت: بهزیستی یکی از سه رکن صدور مجوز به سازمان های مردم نهاد و این موسسات است. این سازمان شبکه ای در حوزه های تخصصی دارد و شبکه ملی نابینایان، ناشنوایان، بیماران روانی مزمن و مسائل اجتماعی در مسائل توانبخشی را برنامه ریزی کرده است.

انتهای پیام