رسول معتمدی: برای شکستن رکورد جهانی عجله داشتم / به آذربایجانی ها احترام نمی گذاشتم


قهرمان وزنه برداری بازی های کشورهای مسلمان گفت: در بازی های کشورهای مسلمان تمام فکرم شکستن رکورد دو و کل جهان بود که فکر می کنم خیلی عجله داشتم.

رسول معتمدی که سه مدال طلای بازی های کشورهای اسلامی را از آن خود کرده است، در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه وزن خود را در یک ضرب به ۱۰۲ کیلوگرم رسانده است، گفت: این وزن از رکورد ۱۸۳ کیلوگرم تمریناتش کمتر است. در حرکت سوم وزنه ۱۷۷ کیلوگرمی را زدم اما راضی نیستم چون قرار بود در یک ضربه بیش از ۱۸۰ کیلوگرم بزنم و با مهار وزنه ۲۳۲ کیلوگرمی در دوضرب رکورد دوضرب و مجموع جهان را ارتقا دهم. . متاسفانه وقتی ۱۷۵ کیلوگرم وزن کم کردم دستانم برای انجام این حرکت بسته بود.

رسول معتمدی: برای شکستن رکورد جهانی عجله داشتم / به آذربایجانی ها احترام نمی گذاشتم

وی افزود: زمانی که وزنم را ۱۷۵ کیلوگرم کاهش دادم برای لحظاتی در تمرین گرم کننده تحت تاثیر قرار گرفتم و از کادر فنی خواستم وزنه را به ۱۸۰ کیلوگرم برسانند. طبیعتا این تصمیم احساسی بود و ریسک های زیادی را در بر داشت. از طرفی اولین معیار ما کسب طلای بازی ها بود اما تمام ایده من شکستن رکورد جهانی بود و امیدوارم در مسابقات پیش رو این اتفاق بیفتد.

برای شکستن رکورد جهانی عجله داشتم

الممتمدی در پاسخ به این سوال که وقتی می خواست وزنه بیش از ۱۸۰ کیلوگرم را با یک ضربه مهار کند چرا موفق به مهار وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی نشد؟ او گفت: “همیشه از اولین قدم سکته مغزی کمی عصبی می شوم، اما در این مسابقات توانستم قدم اول را به خوبی بزنم.” نرسیدن به وزن ۱۷۵ کیلوگرم دلایل مختلفی دارد. یکی از دلایلش تکنیک بود و نتوانستم تکنیک لازم را اجرا کنم و از نظر روانی چون چند کیلوگرم از این رکورد تمرینی فراتر رفته بودم، شاید کمی آن را دست کم گرفته باشم. مشکل دیگر این است که در این مسابقه به فکر زدن ۱۸۰ یک ضرب و ۲۳۲ دوبل بودم تا بتوانم رکوردهای دوضرب و کل جهان را بشکنم و قبلاً به وزنه فکر نکرده بودم. یعنی به خودم نگفتم که اول باید حرکت اول و دوم را انجام دهم تا بتوانم از وزنه هایی استفاده کنم که با آن رکورد بزنم. به نظرم خیلی عجول بودم و پختگی لازم برای شکستن رکورد جهانی در این مسابقه را نداشتم.

* برای اولین حرکت دوبل خوب گرم نکردم

قهرمان جهان تایید کرد که در حالی که در دوضرب توانسته ۲۱۷ کیلوگرم وزنه بزند که وزنه سنگینی برای او محسوب نمی شد، در آستانه بلند کردن وزنه های دوضرب هستم و چون یکی از آخرین نفراتی بودم که به تخته رسیدم، بین در آخرین حرکت فاصله زیادی بین ریتم من و شروع دوبل وجود داشت بدنم سرد شد و نتوانستم خوب گرم کنم. البته در حرکت دوم وزنه ۲۲۳ کیلوگرمی را آرامتر زدم.

رسول معتمدی: برای شکستن رکورد جهانی عجله داشتم / به آذربایجانی ها احترام نمی گذاشتم

* تمام فکرم شکستن رکورد جهانی بود و متوجه گذشت زمان نشدم

معتمدی در پاسخ به این سوال که شکستن رکورد جهانی یکی از اهداف اصلی او در این بازی ها بود، آیا فکر نمی کند باید زمان را بهتر مدیریت می کردند تا این فرصت به راحتی از دست نرود؟ وی گفت: تمام هدفم شکستن دو ضرب و رکورد جهانی بود و حتی در تمرینات تیم هم موفق به انجام این کار شدم اما در مسابقات شرایط متفاوت است. مدتی را برای حضور در هیئت مدیره از دست دادم. وقتی وزنه بردار قزاقستانی ۲۲۵ کیلوگرم را پرتاب کرد، گفتم برای شکستن رکورد جهان روی تخته می روم و آنها وزن ۲۳۲ کیلوگرم را انتخاب کردند. تمام فکرم این بود که به آن وزنه بزنم و رکورد جهان را بشکنم، بنابراین متوجه گذشت زمان نشدم، متوجه حرف هایی که به من می زدند نشدم.

* برای قهرمانی در جام جهانی باید رکورد را افزایش دهم

وی در خصوص رقابت سخت ۱۰۲ کیلوگرم و لزوم افزایش رکورد قهرمانی جهان در کلمبیا، گفت: با توجه به اینکه وزن ۱۰۲ کیلوگرم به کلاس المپیک تبدیل شده، انتظار داشتم مسابقات سخت و حتی یکنواخت باشد. علاوه بر این. وزن مسابقات قهرمانی جهان. مسابقات جهانی هم انتخابی المپیک است و تمام تلاشم را می کنم تا در آن مسابقات وزنه های خوبی بزنم. مردم همیشه با من خوب هستند، اما آنها همچنین می دانند که رقابت در کلاس ۱۰۲ کیلوگرم دشوارتر است، زیرا به کلاس المپیک تبدیل شده است. با این حال قول می دهم تمام تلاشم را برای کسب زیباترین مدال مسابقات جهانی انجام دهم. باید رکورد افزایش داشته باشم و سعی می کنم با رکوردهایی به مسابقات جهانی بروم که بتوانم مدال طلا بگیرم.

رسول معتمدی: برای شکستن رکورد جهانی عجله داشتم / به آذربایجانی ها احترام نمی گذاشتم

*حتی اگر در کمپ نباشم، مرتب ورزش می کنم

متولی من در پاسخ به این سوال گفت که به دلیل اختلاف با اتحادیه قبلی مدت زیادی از اردو خارج شدید و آیا این موضوع در آمادگی شما تاثیری داشت؟ وی گفت: من خودم دوست ندارم در خطوط کناری شرکت کنم و همیشه از خطوط کناری دور بوده ام. ما مجبور شدیم به اختلاف نظر با فدراسیون اعتراض کنیم، اما حتی اگر در اردو نباشم، تمریناتم را مجدانه و فشرده در شهرم ادامه می دهم. همیشه به این فکر می کنم که با بدنی ناآماده به اردو نروم چون ممکن است نتوانم به خوبی برای مسابقات آماده شوم. بنابراین حتی اگر خارج از کمپ باشیم مدام ورزش می کنم. من همیشه به پیشرفت فکر می کنم و نمی خواهم در شرایطی قرار بگیرم که جهتم سینوسی باشد و همیشه دوست دارم جهتم رو به بالا باشد.

* تماشاگران آذربایجانی را دست کم نگرفتم

او تایید کرد که بعد از اینکه توانست با یک حرکت وزنه ۱۷۷ کیلوگرمی را بگیرد، به نظر می رسید که دارد خط می کشد. وقتی وزنم به ۱۷۷ کیلوگرم رسید، از سر بی احترامی این کار را نکردم، بلکه می خواستم نشان دهم که شور و نشاط ایرانی ام اجازه نمی دهد چیزی مانع از افتخار ملت ایران شود.

رسول معتمدی: برای شکستن رکورد جهانی عجله داشتم / به آذربایجانی ها احترام نمی گذاشتم

* برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا تابع نظر کادرفنی هستم

المعتمدی در پاسخ به این سوال که آیا در مسابقات قهرمانی آسیا وزنه می زند یا خود را برای قهرمانی جهان آماده می کند، گزینه ای برای المپیک پاریس وجود دارد؟ وی گفت: مسابقات قهرمانی آسیا تا یک ماه دیگر برگزار می شود. اینکه به مسابقه بروم یا نه بستگی به تصمیم کادرفنی دارد. من به عنوان یک سرباز به تیم ملی خدمت می کنم. اگر کادر فنی تصمیم بگیرد که باید در مسابقات سنگین بروم، این کار را انجام می دهم و اگر تصمیم به عدم حضور بگیرند، برای مسابقات جهانی آماده می شوم. در هر صورت تمام تلاشم را می کنم تا در هر مسابقه ای از آبروی ایران دفاع کنم.

رسول معتمدی: برای شکستن رکورد جهانی عجله داشتم / به آذربایجانی ها احترام نمی گذاشتم

انتهای پیام