رحمان به آمریکا هم رحم نکرد!کشتی گیر وزن ۶۵ کیلوگرم ایران با نمایشی چشمگیر مقابل حریف آمریکایی به مدال طلای کشتی آزاد جهان دست یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رحمان عموزاد خلیلی نماینده وزن ۶۵- کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای آسیا در ادامه رقابت های سه وزن آخر رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به مصاف جان دیاکومی هالس رفت. در بلگراد، صربستان. از آمریکا در فینال و در نهایت در کشتی دیدانی با نتیجه ۱۳ بر ۸ پیروز شد و با نمایشی منحصر به فرد مدال طلای جهان را از آن خود کرد.

عموزاد با کشتی های تهاجمی خود در این مسابقات از هیچ حریفی دریغ نکرد و شایسته قهرمانی جهان بود.

پیش از این آموزد در دور مقدماتی این وزن که دیروز (شنبه) برگزار شد در دور نخست مقابل جئون سوک یون از کره جنوبی با نتیجه ۸ بر ۱ پیروز شد و در دور بعد صاحب مدال برنز اسماعیل جهان شد. موزوکایف از مجارستان با نتیجه قاطع ۶-۰. سپس با نتیجه ۱۳ بر ۲ اسبانوف قزاقستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد، در این مرحله نیز حاجی علی اف دارنده ۳ مدال طلای جهان، ۱ نقره و ۱ برنز المپیک را شکست داد. مدال از آذربایجان به فینال رسید.

پیش از این رضا اطری در فینال وزن ۶۱ کیلوگرم با شکست ۱۰ بر صفر مقابل ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن به مدال نقره رسید.

محمدحسین محمدیان آخرین نماینده ایران در این مسابقات است که تا دقایقی دیگر برای کسب مدال برنز به مصاف ماگومدیخان ماگومدوف آذربایجانی می رود.

پیش از این در پایان رقابت‌های کشتی آزاد در وزن هفتم رقابت‌های جهانی صربستان، کامران قاسیمبور در وزن ۹۲ کیلوگرم، محمد نخودی ۷۹، حسن یزدانی ۸۶ کیلوگرم، یونس امامی ۷۴ و امیرحسین زار به مدال طلا دست یافتند. او همچنین با وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

علیرضا سرلک نیز با وزن ۵۷ کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت، شاهزاده محمد یزدانی طبق اعلام کادر فنی به وزن ۷۰ کیلوگرم نرسید و حضور در مسابقات جهانی را از دست داد.

انتهای پیام