راه اندازی ۷۶ کلاس آمادگی ویژه کودکان دوزبانه باقی مانده از دوره پیش دبستانی در خراسان شمالیایسنا/ خراسان شمالی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از برگزاری ۷۶ کلاس آمادگی ویژه کودکان دوزبانه و نوآموزان بازمانده از دوره پیش دبستانی در مناطق محروم روستایی و حاشیه شهرستان های این استان خبر داد.

عصمت بدخشان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: کلاس های دوزبانه یک ماهه پیش دبستانی در راستای اجرای سند تحول بنیادین و با هدف تجمیع عدالت آموزشی و تربیتی، توسعه کمی دوره پیش دبستانی، ارتقاء مهارت های زبانی، ایجاد آمادگی و کاهش افت تحصیلی در پایه اول دبستان برای کودکان دوزبانه حاشیه شهر، روستاها و بادیه نشینان.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مهدکودک ها، نوآموزانی که از تاریخ ۹۴/۰۷/۰۲ لغایت ۹۵/۰۷/۰۱ در سامانه SIDA ثبت نام نمی کنند تا یک ماه دیگر کلاس های دوزبانه برگزار می شود. تحت آموزش این دوره قرار گرفته است.

بدخشان ادامه داد: ۷۶ صنف برای آموزش یک هزار و ۸۸۰ مبتدی در بدو ورود به پایه اول در شهرها و مناطق این ولایت تشکیل شد.

وی تصریح کرد: این کلاس ها از ابتدای مرداد ماه تا ۳ شهریور ماه به مدت ۱۰۰ ساعت، مفاهیم پایه و مهارت های پایه از قبیل طبقه بندی، مرتب سازی، شناسایی شباهت ها و تفاوت ها، مهارت های شنیداری و گفتاری، آمادگی، آموزش خواندن و نوشتن برگزار می شود. ، کار دستی و … تا نوآموزان آمادگی لازم را برای ورود به کلاس اول در مهر ۱۴۰۱ داشته باشند.

انتهای پیام