راه اندازی رسمی توییتر فیلتر شده؛ بالاخره وزیر ارتباطات ناکام ماند


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در ۹ ماه وزارتش در توییتر حضور نداشت و دلیل آن را خط قرمز پلتفرم های فیلتر شده بر اساس قانون جمهوری اسلامی عنوان کرده بود، سرانجام به این شبکه اجتماعی فیلتر شده پیوست. تعاملات بین المللی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، موضوع عیسی زریبور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – در شبکه های اجتماعی پیش از وزیر شدن وی مطرح شد و حتی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رای گیری مخالفت خود را با زریبور اعلام کردند. از اعتماد به نفس او معتقد است که هیچ پلتفرمی در دسترس نیست و نه در رسانه های اجتماعی، اما زریبور پس از تحصن در سمت وزارتخانه اعلام کرد که این که گفته می شود وزیر ارتباطات در شبکه های اجتماعی بیگانه است، صحت ندارد. من قبلاً یک عضو داخلی رسانه های اجتماعی بودم، اما فقط یک اعلام عمومی از حساب های من وجود داشت.

البته قبل از آن؛ او در همان روزهای ابتدایی تصدی این وزارتخانه در ابتدا اعلام کرد که تلفن همراه و پیامک وسیله ارتباطش با مردم است. او فرصت زیادی برای حضور در شبکه های اجتماعی ندارد نباید از او انتظار داشت که همیشه در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشد و پاسخ دهد. با این حال او گفت که نگاه منفی به شبکه های اجتماعی ندارد و روزانه از اکانت های زیادی در شبکه های اجتماعی پیام دریافت می کند. اما او همچنان در برابر حضور در شبکه های اجتماعی خارجی مقاومت کرد.

چند ماه بعد در دسامبر ۱۴۰۰، او تصمیم گرفت که علاوه بر شبکه های اجتماعی داخلی، پیامک و تماس، در اینستاگرام نیز حضور داشته باشید حتی در اسفند ماه گذشته که مدتی بود حساب کاربری وی از دسترس خارج شده بود، مورد انتقاد روابط عمومی وزارتخانه قرار گرفت، هرچند روز بعد حساب کاربری او بازگردانده شد. با این حال، او با حضور در شبکه های اجتماعی فیلتر شده مانند توییتر همچنان معتقد بود که باید از شبکه های اجتماعی قابل دسترسی برای همه مردم استفاده کند.

او تا چندی پیش از بین شبکه های اجتماعی خارجی فقط اینستاگرام فیلتر نشده را انتخاب می کرد و حتی از حضورش در توییتر که سال هاست فیلتر شده اما میزبان بسیاری از مسئولان است، از پلتفرم های فیلتر شده طبق قانون جمهوری اسلامی صحبت می کرد. مانند تلگرام و توییتر. ، خط قرمز دارند و در سمت وزیر ارتباطات باید مقید به قانون باشند و از پلتفرم های خارجی فیلتر نشده استفاده می کند. چرا که نمی توان از یک طرف برای یک پلتفرم محدودیت ایجاد کرد و از طرف دیگر بازار داغی داشت.

با این حال، به نظر می رسد وزیر اکنون در شبکه های اجتماعی تغییر موضع داده و همزمان با حضور در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی در ژنو، سرانجام در توئیتر شروع به کار کرده است، هرچند به نظر می رسد زریبور فقط انگلیسی زبان است. حضار. صفحه توییتر مخاطب قرار داده است. مهدی سالم، سخنگوی وزارت ارتباطات در پاسخ به یکی از کاربران توئیتر درباره حضور زریبور در این شبکه اجتماعی نوشت: هر وزارتخانه ای در مجامع بین المللی فعال است و مانند ITU توییتر در سطح بین المللی لینک شده است.

سالم در پایان با توجیه حضور وزیر مخالف در توییتر خود در توئیتی جداگانه نوشت: وزیر ارتباطات برای تعامل بین المللی این وزارتخانه مطالب خود را به زبان انگلیسی از اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی برای عموم منتشر کرده است. ۲۰۲۲. وی از ابتدای وزارت در تمامی مکاتبات داخلی با کاربران داخلی در ارتباط بوده است، پروفایل اینستاگرام وی همچنان فعال است.

راه اندازی رسمی توییتر فیلتر شده؛  بالاخره وزیر ارتباطات ناکام ماند

اکانت زارع پور در سال ۱۳۹۱ راه اندازی شد. سالم گفت: «آقای وزیر سال‌ها قبل از روی کار آمدن توییتر داشت و اکنون آن را دوباره برای ارتباطات بین‌المللی فعال کرده است». اینکه بالاخره وزیر ارتباطات در توییتر که مخاطبان زیادی هم دارد را می توان به فال نیک گرفت، هرچند این سوال هم مطرح می شود که چطور آقای وزیر پیش از این حضور در توییتر را ضروری ندانستند و پا جای پای آقای وزیر گذاشتند. همتای سابقش

باید دید همانطور که در توجیه حضور زریبور در توییتر آمده و پس از گذشت ۹ ماه از فعالیت وی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تنها برای ارتباطات بین الملل در توئیتر حضور داشت یا خیر، این بار باقی خواهد ماند. او در جایگاه خود یا باز هم با پوزیشن کوتاه شده خود که نه تنها در پیامک و تلفن، بلکه در شبکه های اجتماعی داخلی و حتی شبکه های اجتماعی خارجی مانند اینستاگرام، به تعامل با مخاطبان فارسی زبان توییتر ادامه خواهد داد.

این یک تصمیم جمعی است و وزارت ارتباطات تنها یک رای در کمیته ۱۳ نفره معرفی دارد و هر وقت از ما بخواهند نظر خود را در مورد این رای اعلام می کنیم. برای فعالیت در کشور، و این هسته نظر ما در مورد طرح حمایت از حقوق کاربران است.» حالا که او در توییتر حضور دارد، باید دید موضع او در مورد فیلتر کردن این شبکه اجتماعی در آینده چگونه خواهد بود.

انتهای پیام