رانندگی ۲ شرکت پیش فروش خودرو در تاکستانایسنا/ کاسپین دادستان شهرستان تاکستان از تعطیلی دو شرکت به دلیل اتمام مهلت ۱۰ روزه دادستانی برای پیش فروش شرکت های خودروسازی خبر داد.

حسین رجبی گفت: طبق بررسی های انجام شده پنج شرکت در تاکستان خودرو فروش بوده که با حکم قضایی مهر آنها زده شده است.

وی افزود: سه شرکت باقی مانده نیز طبق مکاتبات سازمان صمت در استانداری و ارائه برخی مدارک در حال اخذ مجوز قانونی هستند و قطعا در صورت عدم اخذ مجوز، قانون شامل حال آنها می شود. .

این مقام قضایی منطقه افزود: در راستای پیشگیری از وقوع جرم و احیای حقوق عمومی به این شرکت ها اعلام شده است که حق ثبت جدید برای اخذ مجوزهای قانونی را ندارند و تنها می توانند به تعهدات قبلی خود عمل کنند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، وی هشدار داد: شهروندان بدانند که فعالیت هر یک از شرکت ها همچنان غیرقانونی است و از پیش فروش خودرو نیز جلوگیری شد. لذا از ثبت و سرمایه گذاری مجدد در این شرکت ها خودداری و در صورت فعالیت غیرمجاز مراتب را به دادسرای عمومی و انقلاب اطلاع دهند.

رجبی در خصوص شرکت های پیش فروش ساختمان نیز گفت: همچنین از دو شرکت پیش فروش ساختمان من در تاکستان که به صورت انبوه فعالیت داشته است، به دلیل تنظیم عادی قراردادهای پیش فروش، تعهدی که انجام شده است. ظرف ۳۰ روز رسمی مطابق با ماده ۳ کد پیش فروش ساخت و ساز تعیین و تعیین می شود.

دادستان شهرستان تاکستان در خاتمه خاطرنشان کرد: پس از انقضای مهلت مذکور و در صورت ثبت غیررسمی قراردادها به منظور پیشگیری از وقوع جرم و با رعایت ماده ۲۳ قانون پیش فروش ساختمان و ماده ۱۸ طبق این قانون ادامه فعالیت این شرکت ها قانونی خواهد بود.

انتهای پیام