رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا: نظرات درباره ورزش ناشنوایان در ایران تغییر کرده استمحمد برگر گفت: پس از کسب مقام سومی در المپیک برزیل، نظرات درباره ورزش ناشنوایان تغییر کرده و میزبانی بیشتری به ایران اختصاص خواهد یافت.

رئیس کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، با بیان اینکه کسب مقام سومی در المپیک برزیل نه تنها نگاه تیم ایران را تغییر داد، بلکه شرایط را فراهم کرد تا این تیم به عنوان یک قهرمانی در مسابقات المپیک برزیل دست یابد. نمونه خوبی برای سایر کشورهاست و فدراسیون جهانی میزبان بیشتر به ایران اختصاص داده است.

وی از برپایی مسابقات جهانی کشتی ناشنوایان رده سنی جوانان و بزرگسالان به میزبانی ایران خبر داد و گفت: تقویت جایگاه ایران در المپیک ناشنوایان شرایط خوبی را برای ایران فراهم کرده و منجر به میزبانی مسابقات پیش رو شد. مسابقات جهانی ناشنوایان. ژنرال برای اولین بار به ایران داده شد که این اتفاق بسیار خوبی برای فدراسیون ناشنوایان است.

رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا با اشاره به برگزاری همایش بین المللی بانوان به میزبانی ایران در سال جاری خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات و موفقیت ورزش های ناشنوایان در سطح بین المللی پیشنهاد می شود مراسم بزرگداشتی برگزار شود. کارگاه به مناسبت روز جهانی زن یک دوره آموزشی با حضور ۱۰۰ مدیر بین المللی ورزش بانوان در راستای توسعه و پیشبرد اهداف ورزش بانوان توسط کمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان و به میزبانی فدراسیون در سال جاری برگزار می شود.

برگر همچنین در پاسخ به این سوال که آیا میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۲۴ از سوی کنفدراسیون ورزش‌های ناشنوایان آسیا به ایران داده شده است؟ وی افزود: با موافقت کنفدراسیون فوتبال آسیا و حمید سجادی وزیر ورزش، ایران این میزبانی را دریافت کرد و این مسابقات در ۲۰ رشته ورزشی برگزار می شود و در حال تشکیل ستاد بازی های آسیایی هستیم.

وی گفت: امیدوارم در آینده از توانمندی ناشنوایان ایران در رشته های مختلف از جمله کشتی، فوتبال، کاراته و غیره بهره ببریم و صاحب کرسی های بین المللی بیشتری شویم.

برگر در پایان از برگزاری مسابقات قهرمانی تنیس روی میز ناشنوایان آسیا به میزبانی ایران خبر داد و گفت: با جایگاه خوبی که ورزش ناشنوایان ایران در آسیا و جهان پیدا کرده است، شاهد رشد و توسعه ورزش ناشنوایان و ناشنوایان خواهیم بود. خصوصی سازی آن. کشورهای میزبان بیشتری از ایران در آینده.”

انتهای پیام