رئیس فراکسیون محیط زیست: حقوق مدافع محیط زیست مقتول باید فورا احیا شودرئیس فراکسیون محیط زیست شورای اسلامی ایران با تایید اینکه مجلس یازدهم به موضوع محیط بانان توجه زیادی دارد، گفت: بررسی لایحه اصلاح قانون استفاده از سلاح در دستور کار مجلس است. . مجلسی که انشاءالله موضوع استفاده از سلاح توسط محیط بانان برای همیشه حل و فصل شده است.

سامیه رفیعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما (ایسنا) در خصوص مطالبات مجلس نمایندگان در خصوص حمایت از محیط بانان اظهار کرد: یکی از اولین مصوبات مجلس یازدهم قانون حمایت قضایی و بیمه کارمندان است. یگان حفاظت محیط زیست و جنگل ها این موضوعی بود که سال‌ها در مجلس مطرح شده بود و بسیاری از نمایندگان ادوار از اشغال «محیط‌زیست» خبر نداشتند، اما در مجلس یازدهم به تصویب رسید.

وی با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم توجه زیادی به موضوع محیط بانان دارد، گفت: لایحه قانون اصلاح قانون استفاده از سلاح در دستور کار مجلس است و با تصویب آن موضوع استفاده از سلاح های محیط بانان برای همیشه حل خواهد شد.

حقوق مأمور حفاظت از محیط زیست قربانی باید فوراً مشخص شود

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس همچنین با ابراز تاسف از کشته شدن برومند نجفی فعال محیط زیست کرمانشاهی که روز شنبه توسط پدر مقتول (صیاد) پس از جلسه دادگاه برای تجدیدنظر در حکم اعدام وی به دلیل قتل یک ماهیگیر کشته شد، اظهار تاسف کرد. به معنای سازمان حفاظت از محیط زیست است که باید از پرسنل و نیروهای خود حمایت کند. سوال ما: معاونت حقوقی سازمان محیط زیست تا چه اندازه در دادگاه آقای النجیفی حضور دارد و آیا توانسته است برای جلوگیری از محکومیت ایشان مدرکی ارائه دهد؟ در این زمینه اخبار قابل تاییدی به دست ما رسیده است.

بیشتر بخوانید:

پاسدار برومند نجفی توسط پدر مقتول کشته شد

واکنش سازمان محیط زیست به کشته شدن پاسدار نجیفی

رفیعی با بیان اینکه «۳ سال حقوق و مزایای مرحوم نجفی و خانواده اش قطع شد» تاکید کرد: به صراحت از سازمان محیط زیست می خواهیم که هر چه سریعتر این حقوق و مزایا را احیا کند. این حداقل کاری است که یک سازمان محیط زیست باید انجام دهد.

انتهای پیام