ذرت آلوده باقی مانده در خوزستان در داخل کشور مصرف نمی شودایسنا/ خوزستان رئیس قاضی خوزستان در خصوص تخصیص ذرت آلوده رها شده در یکی از انبارهای استان گفت: این ذرت به هیچ عنوان در داخل کشور مصرف نمی شود.

علی دهقانی گفت: این انبار با هدف حفظ سلامت و استانداردسازی انبارهای کالا با اعتبار ۷۱ میلیارد تومان از محل بودجه سازمان املاک و وزارت اقتصاد و دارایی خریداری شد. انبارها جمع آوری می شوند به جز یکی از آنها که برای تخلیه کالا است.

به گزارش ایسنا، به نقل از منطقه خوزستان، وی با بیان اینکه تعیین تکلیف و تخلیه انبارها از کالاهای ضبط شده یکی از راهکارهای پیشگیری از منشأ فساد و هدر رفت پول است، افزود: با توجه به تمرکز رئیس قوه قضائیه در خصوص نیاز به تسریع در انجام تکلیف اموال موجود در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملک شده، در سال جاری، دو قطعه با فروش کالای اول ۸۰۰ میلیون تومان و فقره دوم ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به مزایده گذاشته شد. .

دهقانی گفت: در این مدت دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مواد غذایی غیرقابل مصرف، دارو و دخانیات با نظارت مراجع ذی ربط از جمله نمایندگان سازمان بازرسی، دادسرای عمومی و واحد پسماند کشور معدوم شد. شهرداری مان تخریب شد و همچنین با صدور حکم برائت برخی از صاحبان کالا از سوی شعب تعزیرات و دادگستری، دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کالا به صاحبان آن بازگردانده شد.

وی در خصوص تعیین تخصیص ذرت آلوده باقی مانده در یکی از انبارهای استانداری گفت: این ذرت به هیچ عنوان در داخل کشور مصرف نمی شود و با هماهنگی مسئولان ذیربط بخش زیادی از این ذرت و ۹ هزار ذرت دیگر وجود دارد. تن هفته گذشته بازگردانده شد.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان همچنین از تحویل شش هزار دستگاه کولر گازی به کمیته امداد امام خمینی (ره) برای توزیع بین مستمندان مشمول این کمیته در استان های محروم گرمسیر از جمله استان خوزستان خبر داد.

دهقانی گفت: بروزرسانی ۷۰ درصد پرونده های گمرکی، ایجاد بایگانی، به روز رسانی پرونده های سال ۱۳۹۸ تاکنون و جلب همکاری اداره مشخصات در خصوص تعیین استاندارد برای کالاهای باقی مانده در انبار از دیگر اقدامات انجام شده توسط گمرک است. اداره اموال عمومی استانداری در ماه های اخیر.

انتهای پیام