ذخیره خون شهر محال و بختیاری ۷.۱ روز بودایسنا/ شرمحل و بختیاری مدیر کل انتقال خون شهرمحال و بختیاری گفت: خوشبختانه استقبال مردم در ایام سوا و عاشورا بسیار خوب بود به طوری که ذخایر خون در استان از پنج روز به ۷.۱ روز افزایش یافت.

حسین هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به کمپین «ایثار حسینی با اهدای خون آگاهانه» اظهار کرد: این طرح از ابتدای ماه محرم آغاز و تا پایان ادامه دارد. از ماه صفر

مدیر کل انتقال خون شهر محال و بختیاری افزود: در ایام تسوعا و عاشورای حسینی پایگاه های شهرکرد، بروجین، بین و تیم سیار فرخ شهر در امر خون گیری فعال بودند به طوری که در این دو روز ۴۷۴ نفر در محل حاضر شدند. اردوگاه مراکز خصوصی اهدای خون نمونه خون گرفتند که از این تعداد ۳۹۳ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی گفت: خوشبختانه اهدای خون در ایام سواس و عاشورا مورد استقبال مردم قرار گرفت به طوری که ذخیره خون در استانداری از پنج روز به ۷.۱ روز رسید.

الهاشمی خاطرنشان کرد: طی ۱۰۷ روز گذشته ۱۲ هزار و ۲۰۵ نفر به مراکز اهدای خون مراجعه و ۹ هزار و ۸۰۰ نفر موفق به اهدای خون شدند و با توجه به اقدامات غیرضروری فراوانی که در این مدت انجام شده، ۲۵ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل انتقال خون چهارحال بختیاری خاطرنشان کرد: اکنون ذخیره خون برای ۷.۱ روز ایده آل است، اما پیش بینی می شود مردم به طور مستمر خون اهدا کنند، به ویژه پلاکت هایی که ۳ روز منقضی می شوند و برای اینکه مردم بتوانند خون اهدا کنند. برای پاسخگویی به نیاز در صورت بیماری، باید دائماً خون اهدا کرد تا دچار کمبود پلاکت نشوند.

انتهای پیام