دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در فلسطین با امیر عبداللهوزیر امور خارجه با دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه با ابراز خرسندی از دیدار با هیئت بلندپایه جهاد اسلامی، بر تداوم سیاست جمهوری اسلامی ایران و مواضع اصولی آن در حمایت از آرمان آزادی فلسطین و جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد. مقاومت مردم مظلوم فلسطین در برابر تجاوزات و گسترش رژیم آپارتاید صهیونیستی

امیر عبداللهیان با اشاره به ناکامی‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا در مقابل مقاومت و ایجاد شرایط جدید برای فلسطینیان، ابراز امیدواری کرد: با پیشبرد نزدیکی کشورهای مسلمان، شاهد شکست دشمنان در کم‌رنگ‌شدن اوضاع باشیم. مقدسات آرمان آزادی برای فلسطین و شهر مقدس.

وزیر امور خارجه ابراز اطمینان کرد که مقاومت اسلامی در منطقه و فلسطین در سایه تقویت انسجام، همبستگی و وحدت داخلی ملت‌های منطقه و فلسطین با قدرت از حقوق مسلم ملت‌های منطقه و فلسطین دفاع خواهد کرد.

«زیاد نخاله» دبیرکل نهضت جهاد اسلامی فلسطین نیز با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (رضوان الله علیه) و شهیدان از سفر به تهران و دیدار با شاهزاده عبداللهیان ابراز خرسندی کرد. رهبران مقاومت از جمله سردار سرلشکر شهید سلیمانی. رهبر معظم انقلاب به پاس حمایت های مستمر جمهوری اسلامی ایران از مقاومت مردم فلسطین قدردانی و تشکر می کنند.

زیاد النخل با قدردانی از نقش قوی، موثر و سازنده ایران در مسائل منطقه، دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران در تعامل با کشورهای مختلف، منطقه و جهان اسلام را گواه پویایی و قدرت جمهوری اسلامی دانست. ایران او دستاوردها و موفقیت های ایران را مدیون همه کسانی دانست که او را امت اسلامی می شناختند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با ابراز تأسف از برخی تلاش‌ها برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران و کاهش خطر واقعی رژیم صهیونیستی برای منافع و مصالح ملت اسلامی و آرمان فلسطین و تلاش‌های انجام شده و مواضع جمهوری اسلامی در مقابله با رژیم سلطه و حمایت از مردم ستمدیده، خیر و برکت و قدرت برای ملت فلسطین در مقاومت و تضعیف جبهه دشمنان اسلام. وی بر لزوم حفظ و تقویت همبستگی و انسجام بین کشورهای اسلامی تاکید کرد.

زیاد نخاله همچنین با اشاره به سابقه رژیم صهیونیستی در نقض تمامی تعهدات و توافقات خود در روند مصالحه، مقاومت را تنها گزینه پیش روی ملت فلسطین برای احقاق حقوق خود و اخراج اشغالگران از سرزمین فلسطین دانست و تاکید کرد: ادامه این راه

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با ارائه گزارشی از آخرین تحولات فلسطین، اتحاد و انسجام گروه‌های فلسطینی را برای تقویت مقاومت اسلامی مردم فلسطین ضروری دانست و بر اهمیت نقش و اهمیت این جنبش تاکید کرد. موقعیت مردم فلسطین ایران، سوریه و مقاومت لبنان در حمایت از جبهه مقاومت اسلامی، از حمایت مردم، رهبری و دولت جمهوری اسلامی ایران قدردانی کردند.

انتهای پیام