در حال انجام پروژه مونوریل در قم هستیمایسنا/ قم استاندار قم گفت: خط منوریل مورد توافق قرار گرفت و دستور تکمیل این پروژه را از رئیس جمهور محترم دریافت کردیم. البته مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد و ما به دنبال حل آن هستیم.

سید محمد تقی شهشرقی استاندار قم در نشست مجمع عمومی نمایندگان طلاب و دانش پژوهان که در سالن اجتماعات سندیکای معلمان برگزار شد، گفت: اما همانطور که به جزئیات بیشتری پرداختیم، متوجه مشکلاتی شدیم که با یک تصمیم قابل حل است، نه شجاع. اما متأسفانه روی زمین ماند و برای حل آن گام برداشتیم.

وی گفت: سفر رئیس جمهور به قم ۱۴۴ تصمیم داشت که با اختصاص دو هزار میلیارد تومان برای اجرای این مصوبات موافقت شد و بخش مناسبی از این اعتبارات در سال ۱۴۰۰ دریافت شد و فعالیت های مربوط به این مصوبات انجام شد. و پروژه ها آغاز شد.

وی گفت: قم جورد را زیر پا گذاشت و قم را به حق و … جاده ها از پرحادثه ترین جاده های استان قم هستند که برای رفع مشکلات این جاده ها به توافقات مناسبی با اداره کل راه های استان قم رسیده ایم. خاتم انبیا پایگاه ورود به مراحل عملیاتی و عملیاتی.

وی افزود: در مورد خط مونوریل توافق شد و دستور تکمیل این پروژه را از جناب رئیس جمهور دریافت کردیم. البته مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد و ما به دنبال حل آن هستیم.

شهشرقی بیان کرد: از جمله موضوعات مهم قم مسائل فرهنگی و اجتماعی است که این کار را از ادارات قم آغاز کردیم. البته این روش ها زمان زیادی می برد.

وی افزود: خوشبختانه فعالیت های مناسبی را در آموزش و پرورش آغاز کرده ایم تا دانش آموزان با فضاهای معنوی و مذهبی استان قم بیشتر آشنا شوند و متاسفانه آمارهایی در این زمینه وجود دارد که زیبنده قم نیست.

استاندار قم گفت: یکی از مشکلات اساسی که کشور از آن رنج می برد که در استان قم نیز وجود دارد، مسائل معیشتی است. بخشی از هزینه مربوط به تغییر ۴۲۰۰ سکه است. بخشی دیگر مربوط به قیمت های جهانی است که به عنوان مثال تنها در گندم شاهد افزایش ۶۰ درصدی قیمت های جهانی بوده ایم و بخشی دیگر مربوط به مسائل نظارتی بر بازار است که متاسفانه هنوز هماهنگی لازم صورت نگرفته و کنترل ها کافی نیست، ما از نزدیک نظارت خواهیم کرد.

وی با اشاره به مسائل مربوط به مسکن گفت: بیش از ۱۳۰ هزار نفر در استان قم برای مسکن مهر ثبت نام کرده اند که به نظر می رسد حدود ۹۰ هزار نفر از آنها واجد شرایط هستند و تلاش مناسبی برای ساخت مسکن صورت گرفته است.

شاهچرجی افزود: برای ساختمان های نوساز که مشکل مسکن قبلی نداشته باشند طرح داریم به عنوان مثال خیابان های زیر ۱۶ متر را قبول نداریم و فاصله مسجد تا مدرسه در مسکن جدید باید کمتر از حد فعلی باشد. در حال حاضر بیش از چهار طبقه اجازه نمی دهیم و سعی می کنیم تعداد طبقات را به میزان کمتری کاهش دهیم.

وی با اشاره به اهمیت ترویج عفاف و حجاب گفت: عوامل متعددی در ترویج عفاف و حجاب در جامعه موثر است که خانواده، فضای مجازی و سبک زندگی را می توان نام برد و امروز در میدان پرخاشگری های شدید قرار داریم که تاثیرگذار است. اما همه ما باید با هم کار کنیم.

استاندار قم گفت: اگر معتقدیم این فعالیت ها بر عهده دیگران است، شروع یک اشتباه است و همه باید دست به دست هم دهیم و به میدان بیاییم و کار کنیم.

فرماندهان سپاه معمولاً خود را به مسائل نظامی محدود نمی کنند

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد رئیس مجلس در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت گفت: امیر قم از خاندان علم و شهادت است و انشاءالله کارنامه شگرفی دارد. در استان قم خواهد درخشید.

وی گفت: فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران معمولاً محدود به مسائل نظامی نیستند. سوابق اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… هم دارد که بحمدالله سردار شاهشرقی هم چنین سوابقی دارد و کارنامه خوبی دارد.

رئیس شورای نمایندگان دانشجویی ادامه داد: این شورا در سال ۱۳۶۸ به دستور امام راحل تشکیل شد و دارای ۱۴ ارگان خدمات رسانی به دانشجویان، پیگیری امور دانشجویی، واسطه گری بین طلاب و بزرگان املاک و… از جمله می باشد. وظایف آن

وی یادآور شد: الحمدلله دولت کارآمدی روی کار آمده است اما مشکلات و مسائل معیشتی گریبانگیر مردم زیاد است و باید برای رفع مشکلات موجود تلاش بیشتری کرد.

انتهای پیام