درخشان: کادر فنی تیم ملی باید تقویت شود/ برد امارات «خوب و بد» نیستحمید درخشان می گوید مسابقه ملاک خوبی برای ارزیابی تیم نیست اما باید فردی به کادر فنی تیم اضافه شود که توانمند باشد و بار فنی داشته باشد.

حمید درخشان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، درباره شکست ۲ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل الجزایر در دیداری دوستانه گفت: قطعا نتیجه بازی تدارکاتی مهم نیست. آنچه مهم است این است که چقدر قوی هستید و نقاط قوت و ضعف شما چیست. این مسائل باید در بازی های تدارکاتی مشخص شود. بعد از آن باید بتوانیم مشکلات را بازسازی کنیم و تیم خوبی را برای جام جهانی آماده کنیم. حالا که بازی تمام شد، فرصت داریم روی خودمان کار کنیم و تیم ملی را از نظر فنی ارتقا دهیم و تا جام جهانی تیم قدرتمند و سختی داریم.

وی با بیان اینکه هنوز برای قضاوت زود است و باید شاهد مسابقات بیشتری برای تیم ملی فوتبال ایران باشیم، گفت: البته مسابقه ملاک ارزیابی نیست. بازی های دیگر به گونه ای طراحی شده اند که توانایی های ما را بشناسند و کمترین خطا را شناسایی کنند.

سرمربی تیم فوتبال ایران درباره مشکلات ایران در بازی الجزایر که از دروازه تا حمله در تمام زمین دیده می شود، گفت: مشکلاتی مانند بازی نکردن و بیرون آمدن از زیر فشار حریف مشهود بود. ما باید این مسائل را حل کنیم. مشکل اصلی ما این بود که وقتی حریف ما را از زمین مهار کرد، نتوانستیم توپ را از آن موقعیت خارج کنیم. هافبک های ما خیلی سنگین بودند و روحیه جنگندگی لازم را نداشتند. فوتبال کند بود و انتقال توپ از خط میانی به حمله بسیار ضعیف بود. مشکلات ما باید حل شود. تیم ملی قطعا جای کار دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکلات این تیم به امروز مربوط می شود یا در گذشته در این تیم حضور داشتند اما در مقابل تیم های آسیایی حاضر نشدند، گفت: مشکلات ما ریشه دارد. باید ببینیم چقدر در لیگ خود پیشرفت می کنیم. ما با لیگ برتر ایران هم مشکل داریم. ما بازیکنان خوب و توانمندی داریم. برخی از تعمیرات باید انجام شود.

وی ادامه داد: اما مشکلات ما یک هفته و یک ماه به ما مربوط نمی شود. در مقدماتی جام جهانی و آسیا با تیم های قدرتمندی روبرو نشدیم. حریفان ما که در جام جهانی شرکت نکردند. مشکلات ما مقابل کره جنوبی که در برنامه بود مشخص شد و دو گل زدیم. باید خودمان را اصلاح کنیم. پیروزی بر امارات، جایی که «خیر و شر» وجود ندارد. ما نباید پیروزی مقابل امارات را تمجید کنیم.

برخی معتقدند تغییر سرمربی تیم ملی می تواند به ایران کمک کند. درخشان در پاسخ به این سوال که راه حلی که برای بهبود شرایط تیم پیشنهاد می کند چیست؟ گفت: موافق تغییر مدیر فنی نیستم. استراتژی من تقویت کادر فنی و آوردن افراد برای کمک به اسکوچیچ است.

این فوتبالیست درباره اسکوچیچ که یک دستیار به تیم فنی خود اضافه کرده اما چندان شناخته شده نیست، گفت: فکر می کنم آنها باید فردی را اضافه کنند که توانمند باشد. یک نفر با بار فنی باید به نیمکت ایران اضافه شود. این مهم است.

درخشان درباره نتایج خوب ولز و آمریکا در دیدارهای اخیر و موفقیت انگلیس مقابل تیم های بزرگ اروپایی نیز گفت: این تیم ها مدام کار و برنامه ریزی می کنند. آمریکا آمریکای ۲۵ سال پیش نیست. وضعیت ما هم خوب نیست. رقبای ما در حال رشد و پیشرفت هستند، اما ما هنوز خیلی عقب هستیم. ما هنوز همان جایی هستیم که ۳۰ سال پیش بودیم. فکر می کنم کیفیت بازیکنان ۱۰ سال پیش بهتر از امروز بود.

وی درباره بی ثباتی دروازه تیم گفت: این یک رقابت است. ما نمی توانیم کسی را از بیرون بیاوریم. ما همین مردم را داریم. تا حدودی راضی کننده است.

انتهای پیام